28.05.2019. Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) bija organizējusi preses konferenci “Atbildīga azartspēļu spēlēšana un cilvēku izglītošana”, kurā piedalījās RPNC Narkoloģiskās palīdzības dienesta ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītāja, dr. Inga Landsmane. Klātesošie tika iepazīstināti ar šomēnes veiktās azartspēļu aptaujas datiem un speciālistu komentāriem.

Internetā tika aptaujāti 1035 iedzīvotājus Latvijā, kas spēlē azartspēles. Aptaujas dati liecina, ka lielākā daļa jeb 87% spēlētāju spēj noteikt laiku un naudas limitu azartspēļu spēlēšanai. Vienlaikus gandrīz puse jeb 48% norāda, ka spēlē azartspēles, lai nopelnītu naudu. Aptauja atklāj arī, ka turpat 60% spēlētāju nodarbi pārtrauc tikai tad, kad visi līdzekļi iztērēti, turpat 30% – kad iegūts laimests un vismazākā daļa norādījusi, ka beidz spēlēšanu, jo tā apnikusi.

Pētījuma prezentācijā RPNC ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītāja, dr. Inga Landsmane akcentēja, ka spēle trenē reakciju, atmiņu un izklaidē, tomēr ir robeža, aiz kuras pati dzīve var pārvērsties par spēli ar neprognozējamām sekām, un savā komentārā aicināja spēlētājus rūpīgi iepazīties ar atbildīgas un drošas spēles pamatprincipiem, lai to nepieļautu.

Latvijas Spēļu biznesa asociācija pārstāv spēļu biznesa nozarē strādājošo uzņēmumu intereses valsts un publiskajā sektorā. Tā apņēmusies veicināt atbildīgu azartspēļu patēriņu. Šobrīd LSBA sastāvā ir 10 biedri, kas ir vadošie uzņēmumi Latvijas spēļu biznesā.