Latvijas veselības aprūpes inovāciju laboratorijas “Open Health Labs” pilotprogrammas atklāšanas pasākumā paziņoti astoņi Eiropas jaunuzņēmumi, kas turpmāko divu mēnešu laikā kopradē ar četrām Latvijas ārstniecības iestādēm meklēs inovatīvus un uz pacienta pieredzes uzlabošanu vērstus risinājumus iestāžu izaicinājumiem, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Pirmās pilota programmas dalībnieku vidū ir Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs, Jelgavas pilsētas slimnīca un Daugavpils reģionālā slimnīca.


Dalībai pilotprogrammā kopumā tika saņemti gandrīz 80 pieteikumi no Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Ziemeļamerikas. Pēc rūpīgas jaunuzņēmumu izvērtēšanas no visiem pieteikumiem tika atlasīti astoņi jaunuzņēmumi, kuru komandas un līdzšinējā pieredze visprecīzāk atbilda ārstniecības iestāžu izvirzītajiem izaicinājumiem.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) sadarbosies ar jaunuzņēmumu Medon no Latvijas un jaunuzņēmumu Knok Healthcare no Lielbritānijas, lai radītu digitālu platformu pacientu identifikācijas nodrošināšanai attālinātām konsultācijām.

Roberts Lasovskis, “Medon” dibinātājs: “Mums ir patiess prieks iesaistīties NVD un Helve organizētajā pilota programmā. “Medon” komanda iestājas par ārstniecības pakalpojumu pieejamību neatkarīgi no pacienta atrašanās vietas, piedāvājot risinājumu attālinātām ārstu konsultācijām. Šī programma un konkrētais izaicinājums ir plašs solis, lai veicinātu iekļautību, popularizējot tiešsaistes speciālistu konsultācijas tepat Latvijā. Īpaši liels prieks sastrādāties ar Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centru, kura pakalpojumiem attālinātas konsultācijas iespējams palīdzētu noņemt daļu no tam piemītošās stigmas”.

Turpmākie divi mēneši programmas dalībniekiem paies aktīvās kopstrādes sesijās, kurās tiks nepārtraukti attīstīti un pārbaudīti piedāvātie risinājumi un to atbilstība programmas sākumā izvirzītajiem mērķiem. Kopstrādes procesu atbalstīs un uzraudzīs pieredzējuši atvērto inovāciju un medicīnas tehnoloģiju eksperti galvenā programmas mentora Viestura Sosāra vadībā. Programmas noslēgums gaidāms šī gada 7. decembrī, kad programmas dalībnieki ekspertiem un medicīnas iestāžu pārstāvjiem prezentēs izstrādātos risinājumus jeb produktu DEMO.