Tvaika ielas teritorijā uzsāktas vairākas būvniecības aktivitātes, kas veidos mūsdienīgu ārstniecības vidi. Šogad visu plānoto nojaukšanas, siltināšanas, izbūves un remontdarbu kopēja summa būs turpat 1,4 miljoni eiro.


Būvniecības aktivitāšu posms Tvaika ielā zīmīgi sācies ar padomju laika norietā – 1988. gadā ekspluatācijā nodotās un nu jau vairāk nekā 10 gadus tehniski nelietojamā stāvoklī esošās slimnīcas kluba un virtuves ēkas nojaukšanu. Savulaik tās būvniecībā piedalījušies arī pacienti, kuri te ārstējušies no alkoholisma, dienā par darbu saņemot 7,5 rubļus. Ēkas sienās bija labi redzams, cik “prasmīgi” bijuši būvētāji. Jūnija beigās te jau būs tukša vieta, un tā tiks sagatavota plānotajām moduļu mājām, kas ļaus paplašināt RPNC sniegtos pakalpojumus.

Ir uzsākti darbi, lai izbūvētu vājstrāvas tīklu kanalizāciju – pievilktu optisko kabeli un sakaru kabeļus ergoterapijas un fizioterapijas mājai, plānotajām moduļu mājām, kā arī plānotajam jaunajam ambulatorajam centram, kurš tiks būvēts Tvaika ielā. Pie centrālās iebrauktuves sākts izbūvēt sadzīves kanalizācijas tīklus, vispirms – sargposteņa mājai, kur līdz pat šim laikam bija izsmeļama tualetes bedre, un tos pievilks arī namiņam pie senā dīķa, kurā šobrīd izvietoti Minesotas programmā iesaistītie pacienti. Izvietojoties pagaidu vietās, pilnībā atbrīvots ir arī Medicīnas statistikas un IT nams, kuram drīzumā sāksies energoefektivitātes būvdarbi un iekštelpu remonts.

Pēc uzsākto būvdarbu pabeigšanas jau šā gada beigās būs iespējams ekonomiskāk izmantot energoresursus un modernizēt darba vietas ārstniecības iestādes speciālistiem.