24.09.2019. Tikai pirms mēneša psihiatrijas profesors Mintauts Caune beidza savas aktīvās darba gaitas RPNC, ar kuru bijis saistīts vairāk nekā 60 gadus – gan vadot Rīgas Stradiņa universitātes Psihiatrijas un narkoloģijas katedru, gan aktīvi iesaistoties medicīnas iestādes ārstniecības procesā. Šā gada 14. martā Latvijas Ārstu biedrības “Gada balvas medicīnā” svinīgā pasākuma ietvaros kultūras centrā “Ziemeļblāzma” viņš saņēma īpašo balvu “Par mūža ieguldījumu medicīnā”.

Psihiatrijas profesors Mintauts Caune ir viens no visvecākajiem Latvijas psihiatriem – viņam joprojām piemīt ass prāts, laba atmiņa un bagāta valoda, izklāstot savas domas, zināšanas un pārliecību. Viņš vienmēr bijis ļoti prasīgs pret sevi un jaunajiem kolēģiem, rosinot meklēt jaunus ceļus un atziņas psihiatrijā. Ar viņu vienmēr bijis iespējams aprunāties, pakonsultēties, un viņš atsaucīgi dalījies savās zināšanās un uzskatos. Viņam vecums nav bijis šķērslis apgūt interneta lietošanu un izmantotu šo moderno tehnoloģiju, lai sekotu līdzi jaunākajām norisēm, pētījumiem un ieguvumiem pasaules psihiatrijā.

“Psihiatrijā pa virsu braukt nedrīkst – tā dziļi jāmācās”, viņš bieži uzsvēris, atceras RPNC stacionāra virsārste, dr. Lūcija Arāja. Pēdējos turpat 10 gadus viņa kopā ar profesoru Mintautu Cauni piedalījusies sarežģītu un smagu pacientu konsīlijos un atzīst, ka profesors spējis izcili formulēt un pamatot konsīliju slēdzienus.

RPNC vadība, dienestu un struktūrvienību vadītāji šorīt profesoru Mintautu Cauni sazvanīja Briselē, kur viņš atrodas pie savas meitas, Latvijas tulces Briseles institūcijās, un iestādes vārdā sveica dižajā jubilejā.