Spāru svētki klāt!

[column col=”1/2″]
[message_box color=”yellow”]13. augusts. Trīs mēnešus pēc pamatakmens ielikšanas maijā virs Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra topošās uzņemšanas nodaļas ēkas tika pacelts no ozola zariem nopītais spāru vainags. Tas nozīmē, ka lielākais apjoms būvniecības darbu no 1,5 miljonu latu vērtā Eiropas Reģionālā fonda līdzfinansētā pārbūves un renovācijas projekta, ir paveikts, ka ēka tūliņ būs zem jumta un vārēs uzsākt iekšdarbus: flīzēt, likt uz sienām reģipsi, ieklāt grīdas un citus apdares darbus.[/message_box]

„No pamatakmens ielikšanas brīža līdz spāru svētkiem iezīmējas būvējamā telpa, un viss būvapjoms kļūst redzams izmēros un uztveramāks”, šī brīža nozīmīgumu raksturo ēkas būvuzņēmuma „Skonto Būve” valdes loceklis Māris Kvite. „Šis ir brīdis, kad ieraudzīt un papildināt būvē to, kas vēl būtu nepieciešams. Pie šīs būves ir patīkami strādāt, jo pasūtītājs ir pretimnākošs un nepieciešamie jautājumi tiek raiti risināti.”

„Līdz šim brīdim viss virzījies neparasti gludi, saskaņā ar projektu”, atzīst jaunās uzņemšanas nodaļas projektētāja – arhitektu biroja „Ozola&Bula” arhitekte Zane Stiebriņa. „Tik mazā ēkā tik daudz funkciju un vēlmju vajadzēja īstenot! Lielākās cīņas projektētājiem parasti ir, kad sākas apdares darbi. Tur izpaužas māksla.

[/column] [column col=”1/2″ last=”true”]

Mēs priecīgi zem spārēm.

Man patīk, ka vienkāršības vārdā nav „nokosti” apdares ķieģelīši. Ēka gan vairs nebūs klasicisma stilā, kā šeit pirmās ēkas projektētas un uzbūvētas pirms 190 gadiem. Tā būs radnieciskāka strādnieku Sarkandaugavas zemajām ēkām ar divslīpu jumtiņiem.”
„Būvniecības kvalitāte apmierina. Termiņi gan atpaliek, bet kvalitāte ir svarīgāka,” uzsver būvuzraugs Kārlis Kviesis. „Ir labi tas, ka visas iesaistītās puses strādā komandā, risinot problēmjautājumus. Kad tikts līdz spārēm, saimnieks var būt lepns, ka ēka drīz būs zem jumta.”
Jaunās uzņemšanas nodaļas kompleksa nodošanas termiņš ir pārcelts no septembra uz oktobri.[/column]

Vainags spārēs uzrunā bez vārdiem.

Vainags spārēs uzrunā bez vārdiem.