30. maijā Rīgas Stradiņa universitātes Medicīņas fakultātes 15 studenti savu pirmo studiju gadu noslēdza ar RPNC muzeja apmeklējumu. Docente, medicīnas vēstures doktore Maija Pozemkovska, kura RSU studentiem lasa medicīnas un dzīvības zinātņu vēsturi, studentus pavadīja šajā apmeklējumā. Viņa šo studentu grupu raksturoja kā apzinīgu un zinātkāru, jo tā pati bija izteikusi vēlēšanos apmeklēt RPNC muzeju kā teorētisko lekciju praktisku turpinājumu.
Kamēr tika gaidīti pārējie grupas biedri, ar pirmajiem izdevās mazliet aprunāties. Viņi pastāstīja, ka vēl nav skaidrības, kādā medicīnas jomā specializēsies, jo vēl līdz ārsta diplomam tāls ceļš ejams, tomēr kāds jau bija noskaņojies infektoloģijas jomai, cits interesējās, vai var pie mums pastrādāt vasarā, lai labāk saprastu, vai šī ir medicīnas joma, kurai veltīt savu darba dzīvi.
Studentiem bija lūgts izteikt savu viedokli par apmeklējumu, izpildot aptaujas anketas. Šis lūgums bija nopietni uztverts un izteiktie ierosinājumi racionāli un noderīgi. Visi izrādījās vienisprātis par RPNC muzeja nozīmi aizspriedumu mazināšanā un labākas izpratnes veidošanā sabiedrībā par Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra darbību, novērtējot šo iespēju ar augstāko atzīmi. Dažiem šķitis, ka ekspozīciju vajadzētu veidot vēl uztveramāku, ka lietderīga būtu plašāka informācija par RPNC muzeju sociālos tīklos, atsevišķa RPNC muzeja mājaslapa un virtuāla ekspozīcija. Bija arī ieteikumi par iespēju kādus eksponātus pataustīt, iekārtot ekspozīcijā kādas interaktīvas sadaļas, bija lūgts arī atdot grezno tulpju dārzu, kurš līdz ar jaunajiem dārza būvniecības darbiem ir nopietni cietis. Kaut ko no tā noteikti varēsim īstenot.
Iepriecināja secinājumi par vērtīgāko ieguvumu no RPNC muzeja apmeklēšanas – tie liecināja, ka ir sasniegts mērķis, veidojot mūsu ārstniecības iestādes ārtelpu un vēstures un kultūras telpas pastāvīgo ekspozīciju. Piemēram, anketās atzīmēts, ka vērtīgs ieguvums ir pārliecināšanās par to, ka RPNC teritorija ir moderna un labiekārtota, ka mums ir grezna vēsture un jaunās ēkas, un patiesībā šī ir ļoti skaista un omulīga vieta, kas nemitīgi attīstās un kalpo kā labs piemērs citām iestādēm, un ir tiešām patīkama, gaiša vieta, kur nav bail vērsties pēc palīdzības.
Jautājot, vai ir saņemtas atbildes uz visiem jautājumiem, kuri interesēja, atbildes bija apstiprinošas, izņemot vienu, kur aiz nolieguma – nē, sekoja paskaidrojums – “es noteikti nākšu vēlreiz ar kolēģiem”. Paldies, noteikti gaidīsim!
RSU studentu apmeklējums un anketēšana notiek projekta “Sākums sarunai. Telpas vizītkarte” ietvaros, Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmā.