17.07.2019.Lietainā diena nespēja izbojāt ekskursijas dalībnieku prieku par Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklējumu. Pēdējoreiz Zooloģiskais dārzs bija apmeklēts pirms 5 gadiem. Ekskursijā piedalījās 30 RPNC ilgstošas sociālās aprūpes centra “Vecpiebalga” klienti un darbinieki kā pavadošās personas.

Ekskursija šoreiz sākās pie dzīvnieku barības virtuves, kur tika izkrautas pašu rokām Vecpiebalgas pļavās vāktās un sietās vairāk nekā pussimts kārklu slotas ziemeļbriežu aplokam, saņemot atzinību par izkaltēto zaru slotu kuplumu. Visas slotas pat nav varējuši vienā reizē atvest – otrtik palicis Vecpiebalgā vēlākai vešanai.

Čaklo apmeklētāju grupu sagaidīja Rīgas Zoodārza direktors Ingmārs Līdaka un labprāt lielāko daļu ceļojuma pa Zoodārzu izvadāja pats, pasakot paldies arī ziemeļbriežu vārdā par sirsnīgajām rūpēm, jo nu tiem būs nozīmīgs pārtikas krājuma papildinājums.

Kamēr lietus pierimst, pirmais ceļojuma mērķis bija Tropu un Kukaiņu māja, kurā iedzīvojušies naktsdzīvnieki, rāpuļi, abinieki, zivis un čūskas – daļu no tiem atnesuši to bijušie īpašnieki, jo, strauji piebriestot un augot, ir tos pamatīgi nobiedējuši. Zoodārzā nu tiem ir lieliska pajumte. Taujājot pēc ziloņiem, gan nācās uzzināt, ka to, visticamāk, Rīgas Zoodārzā vairs nebūs – jo te tiem pa šauru, nav kur izstaigāties, slimo locītavas un tās nākas operēt. Izstaigājot apli pa Zoodārza teritoriju, ar interesi apskatīti tika gan košie papagaiļi un flamingo, gan pūces, baltās un pelēkās dzērves, kamieļi, žirafes un ilgāk – lauvas. Pa pieciem gadiem kopš iepriekšējās reizes tomēr daudz kas bija aizmirsies.