Šodiena ir īpaša diena ne tikai Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra kā jomas vadošās iestādes attīstībā, bet arī visas Latvijas psihiatrijas attīstībā. Daudzi juridiski un organizatoriski darbi ir veikti, bet pirmais “publiski atrādāmais” darbs ceļā uz RPNC Zinātniskā Institūta psihiskās veselības jomā izveidi ir šodien RPNC notikusī Zinātnieku pilnsapulce un Zinātniskās padomes ( kurā var būt tikai cilvēki ar doktora grādu) ievēlēšana, kas nepieciešama, lai Latvijas Zinātnes padomē iegūtu Zinātniskās Institūcijas statusu.
Zinātniskajā padomē tika ievēlēti Prof. Māris Taube, Dr. Liene Sīle, Doc. Ļubova Renemane, Dr. Vineta Viktorija Vinogradova un Dr. Jeļena Vrubļevska.
RPNC Izglītības un pētniecības daļas vadītāja, psihiatre Liene Sīle: “Šis ir mūsu darba rezultāts – RPNC savā stratēģijā ir ierakstījis zinātnes attīstību, to arī ikdienā īstenojam. Daudz ko veidojam pilnīgi no jauna, un neskatoties uz to ,ka uzsākot jaunu projektu vai darbu sākam-ir lietas, ko darām pirmo reizi un ne tikai slimnīcas, bet arī valsts līmenī; pirmo reizi īstenojam vienotājas rīcības projektu, tūliņ sāksim darbu pie inovāciju projekta. Darba apjoms reizēm ir tika daudzpusīgs, ka redzam- mums ir vieta zinātnes attīstībai un harmoniskai iekļaušanai ikdienas praktiskajā klīniskajā darbā.”
- gada 1.septembrī RPNC tika dibināta Izglītības un Pētniecības daļa, kas, organizējot Klīniskās konferences, izskatot akadēmisko un klīnisko pētījumu pieteikumus, iesaistoties ārstniecības procesa sakārtošanā, metodisko materiālu un rekomendāciju izstrādē, veicinot jaunu pakalpojumu ieviešanu, īstenojot projektus un veidojot Metodisko vadību psihiskās veselības jomā Latvijā, ir loģiski izaugusi līdz RPNC Zinātniskajam Institūtam psihiskās veselības jomā.
RPNC valdes priekšsēdētāja Sandra Pūce: “Pēc zinātniskā institūta oficiālas dibināšanas izsludināsim arī konkursus uz vadošo pētnieku, pētnieku un zinātniskā darba asistentu amatiem, tādēļ Latvijas zinātnieki, sekojiet līdzi informācijai un laipni lūgti mūsu darbinieku pulkā!”