Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs festivālā „Survival Kit 5”

[column col=”1/2″]
[message_box color=”yellow”]

5. – 15. 09.2013. Rīgā notika laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit 5”, kura norisēs iesaistījās arī Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs. Festivāla laikā arī Sarkandaugava no nenovērtētas Rīgas nomales tika pārvērsta par festivāla notikumu epicentru. 14. septembrī RPNC uzstājās zviedru māksliniece Johanna Hasto.

[/message_box]

Johanna Hasto savā radošajā darbībā fokusējas uz identitātes un anonimitātes jautājumiem. Viņa ir pētījusi Zviedrijas pilsētas Sater  psihiskās klīnikas darbību, strādājusi šīs slimnīcas muzejā par gidi un sadarbībā ar to veidojusi mākslas projektus. Īstenojot radošās ieceres Latvijā laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 5” ietvaros, viņas uzmanību bija piesaistījusi iespēja veidot sadarbību ar RPNC. J.Hasto bija iecerējusi filozofisku monologu par mūžības tēmām – par dzīvi un nāvi, ikdienišķo, nenovēršamo un mūžīgo.

[/column] [column col=”1/2″ last=”true”]

zinja-004

Zviedru mākslinieces Johannas Hasto monologs

Mākslinieces monologu klausīties bija ieradušies ap 30 festivāla interesentu. Krēslainā pievakare, slimnīcas agrākā morga ēka, kā uzveduma norises vieta un slimnīcas „ķermeņa” organiska sastāvdaļa, kuru pasvītroja mākslinieces poza uzveduma laikā, pieklusinātā, skaidrā un patīkamā balss, pustumsa sveces gaismā un lieliskā akustika radīja sirreālu iespaidu un klātesošos, protams, iespaidoja. Bija tāds klusums!… Vai raisījās sajūsma? Drīzāk nē, bet pārdomas gan. Taču tieši tāds, šķiet, ir mūsdienīgās mākslas festivāla ”Survival Kit” mērķis – provocēt paskatīties uz pasauli neikdienišķi un ieraudzīt pasauli dažādīgāku. [/column]

IMG_6860-1

Uz festivāla „Survival Kit 5” monoizrādi RPNC agrākā morga ēkā pulcējas interesenti