Ziemassvētku gaidīšanas laikā, kad atslēgvārdi ir “ziedot, dāvināt, iepriecināt, palīdzēt”, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs ir devis savu artavu Latvijas kopējā asinsritē, atsaucoties Valsts Asinsdonoru centra organizētajai akcijai “Asins draugi”.


Asinsdonoru dienā RPNC piedalījās turpat 30 mūsu ārstniecības iestādes darbinieki. Valsts Asinsdonoru centra speciālisti ar visu nepieciešamo aprīkojumu bija ieradušies pie mums Tvaika ielā un asinsdonoru punktu izveidoja mūsu Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas kompleksa zālē.

Vairāki mūsu darbinieki bija atbraukuši arī no struktūrvienībām, kuras atrodas citviet, pat no Vecpiebalgas, no Ilgstošas sociālās aprūpes centra “Vecpiebalga”. Daudziem šī bija pirmā asinsziedošanas reize. Valsts asinsdonoru centra mediķi ļoti atbildīgi iztaujāja ikvienu, pārbaudīja, vai nav paaugstināta ķermeņa temperatūra, pārāk augsts asinsspiediens vai zems hemoglobīns, vai nav iespējamas kādas medicīniskas kontrindikācijas, vai vēnas ir piemērotas procedūrai, galu galā – vai no rīta ir kārtīgi paēsts, kas ir obligāta prasība, nododot asinis. Mūsu darbinieku motivācija piedalīties Asinsdonoru dienā bija visdažādākā – gan, ka sen gatavojušies un ir ērti, ka nekur tālu nav jādodas, gan, ka labs darbs dod gandarījumu, kas rada laimes sajūtu, gan – ja vajag, ir jāiet, gan arī – ļoti personiski iemesli un cerības, ka, atjaunojoties asinīm, nostabilizēsies arī veselība! Ārste Elita Zubača, kura asinsziedošanas punktā ieradās pati pirmā, teica, ka ir pateicīga tiem cilvēkiem, kuri ar savām asinīm glābuši viņas mazdēlu, un uzskata, ka tas ir viņas pienākums – tagad palīdzēt citiem. Savukārt ārsts Mārtiņš Ennītis pastāstīja, ka studiju gados par asinsnodošanas reizi varēja students nopelnīt 3 eiro, bet nu jau viņam asinsziedošana kļuvusi par ierastu, brīvprātīgu tradīciju, un tas jau tiekot darīts padsmito reizi.

Valsts Asinsdonoru centra darbinieki, atzinīgi novērtējot mūsu ārstniecības iestādes iniciatīvu organizēt Asinsdonoru dienu saviem darbiniekiem, apliecināja, ka šajā laikā, kad asinsdonoru kustība ir mazaktīva, svarīgs ir katrs cilvēks, kurš var ziedot savas asinis līdzcilvēku glābšanai.