Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC) sekmīgi aizvadīta pirmā vakcinācijas pret COVID-19 diena. Vakcīnu saņēma 15 darbinieki, turpmāk tie būs 20 darbinieki dienā, kopumā vakcinēsies 95 darbinieki šīs nedēļas laikā. Pirmā COVID-19 vakcinācijas diena parādīja, ka iespējams vakcinēt vairāk darbinieku, tāpēc nākamnedēļ ir plānots vakcinācijas intensitāti RPNC dubultot.

RPNC ir izveidots kopējais saraksts un katra no personām jau vairākas dienas iepriekš tiek individuāli informēta par vakcinēšanas dienu un savu pieraksta laiku. Pirmajā vakcinējamo personu grupā ietilpst ārstniecības un ārstniecības atbalsta personas, kā arī  darbinieki, kuri ir iesaistīti COVID-19 pacientu aprūpē.

Ierodoties uz vakcināciju, vispirms personas ierašanās tiek reģistrēta un izpildīts īpašs talons, kas ir Potēšanas pases sastāvdaļa. Tajā tiek atzīmēta arī personas vakcinēšanās otrās devas diena un laiks. Katrs saņem arī īpašu ārstniecības iestādes sagatavotu informatīvo bukletu ar sīkāku informāciju par COVID-19 vakcīnu. Pēc tam persona tiekas ar ārstu, kurš izmēra asinsspiedienu un temperatūru un akceptē vakcinēšanu. Pēc vakcīnas saņemšanas persona vēl 15 minūtes uzkavējas atsevišķā telpā, lai pārliecinātos, vai viss tiešām ir kārtībā.

Visas šodien vakcinētās personas jūtas labi, komplikāciju vai blakņu nav bijis. Viena no pirmajām vakcinētajām šodien bija Narkoloģiskās palīdzības dienesta Ambulatori konsultatīvās nodaļas virsmāsa Laimdota Landiša. Viņa atzina, ka nav nekādu sliktu sajūtu. Izlēmusi vakcinēties, jo katru dienu ir pacientu vidū: “Lai arī zinu, ka neesmu liela slimotāja, un arī šo vīrusinfekciju es sekmīgi izslimotu, es gribu būt pārliecināta, ka nevienam no saviem pacientiem neaiznesīšu lipīgo COVID-19 slimību. Negribu mocīties vainas sajūtā, ka tā noticis, jo slimībai ir arī bezsimptomu gaita. Vakcinējos, lai pasargātu citus cilvēkus.”

RPNC iekšējā mājaslapā ir ievietota informācija, kur un kā jāpiesakās vakcinācijai, kā arī šī informācija tika izsūtīta visiem darbiniekiem e-pastos. Uz vakcināciju aicināts ir ikviens RPNC darbinieks. Interesentu saraksti tiek operatīvi papildināti. RPNC pagaidām vakcinē tikai savus darbiniekus.