[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Pirmie Sarkandaugavas strādnieku svētki Tvaika ielā

[column col=”1/2″]

[message_box color=”yellow”]17.maijā – sestdien, no plkst.12:00-16:00 Tvaika ielā pirmo reizi bija iespējams izbaudīt Sarkandaugavas pirmo Strādnieku svētku gaisotni, pamazām iesilstot tradicionālās Muzeju nakts pasākumiem.[/message_box]

Pirmajos Strādnieku svētkos, kuru zīmīgajai sākotnei organizētājs – Sarkandaugavas attīstības biedrība, bija izraudzījusies Tvaika ielu, klātesošos krietni sasildīja ilgi gaidītā pavasara saule, bija pat karsti. Svētkos piedāvātā izklaides programma bija pulcinājusi ne tikai individuālus interesentus, bet arī daudzas ģimenes ar bērniem.

Aktīvu apkaimes cilvēku radītās Sarkandaugavas attīstības biedrības vadītāja Alija Turlaja gan bija satraukusies, kā būs, jo Rīgas domes Satiksmes departamenta ierēdņi pēdējā brīdī mainīja solījumu, ka Sarkandaugavas strādnieku svētku aktivitāšu laikā būs iespējams Tvaika ielu slēgt transportam, izņemot operatīvo transportu. Klātesot gan izskatījās, ka šoferi bija spējīgi respektēt svētku dalībniekus un garām brauca, samazinot ātrumu. Svētku programmā bija paredzētas visdažādākās norises: vecupes krastu sakopšana un atpūtas vietu iekārtošana atraktīvā veidā, gatavojot vienkāršus koka soliņus un skaistumam stādot saulespuķes, kuru refleksija somu mākslinieces Heidi Hanninenas gleznojumā ir iepretim redzama uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra mūra sienas un joprojām iepriecina garāmgājējus. Strādnieku svētkos bija organizētas dažādas spēles un rotaļas bērniem, koncerti ar dejām un dziesmām, teātris, radošās apgleznošanas un rotu darināšanas darbnīcas u.c.

[/column] [column col=”1/2″ last=”true”]

Strādnieku svētku atklāšanā Tvaika ielā, Sarkandaugavas krastā. Foto: D.Suhanova.

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs sevi šajos svētkos pārstāvēja kā Sarkandaugavas senā „sirds”. Lai mazinātu aizspriedumus pret mūsu medicīnas iestādi, šī bija reize, kad aicinājām ienākt mūsu teritorijā, lai pārliecinātos, ka te nekā biedējoša nav, un organizētā veidā, korekti, respektējot mūsu pacientus, piedalīties ekskursijās pa teritoriju, uzklausot stāstījumu par Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra bagātīgo vēsturi un plānoto attīstību. Interese par šo iespēju bija negaidīti liela – divās, pa stundai ilgās ekskursijās, piedalījās turpat 100 interesentu. Daudzi svētku dalībnieki vēlāk izmantoja iespēju pastaigāt pa teritoriju arī individuāli. Esam gandarīti par šādu aktivitāti, tāpēc noteikti piedāvāsim šādas ekskursijas vēl kādu reizi, ar laiku cerot tajās iekļaut arī mūsu topošo muzeju.[/column]

divbilde

Sarunā ar RPNC ārtelpas attīstības koncepcijas autori, ainavu arhitekti I.Rukšāni. Koncepcija piesaistīja uzmanību. Foto: D.Suhanova.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]