23.03.2022. Informatīvi izglītojošs seminārs

Mēneša beigās – 31. martā plkst. 16:00 ar tēmu “Depresijas dažādās izpausmes un iespējamie risinājumi” – rpnc seminārs, uzsāksim tiešsaistes informatīvi izglītojošus seminārus pacientiem un viņu tuviniekiem par psihiskās veselības saslimšanām – kā tās atpazīt, kāda ārstēšana tiek piedāvāta un kā palīdzēt un atbalstīt slimo.

Pirmajā seminārā uzstāsies un uz jautājumiem atbildēs mūsu ārstniecības iestādes ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs, psihiatrs Elmārs Tērauds,  to vadīs Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra sabiedriskais vēstnieks Mārtiņš Daugulis.

Lai piedalītos seminārā, jums pirms tā sākuma jāatver norādītā semināra zoom saite – rpnc seminārs

Par katru no turpmākajiem semināriem informēsim atsevišķi. Semināra ilgums aptuveni divas stundas.

Tiešsaistes informatīvi izglītojošus semināru grafiks un tēmas

Datums Tēma Semināra vadītājs Mērķa auditorija

31.03.2022.

16:00

“Depresijas dažādās izpausmes un iespējamie risinājumi.” Elmārs Tērauds, psihiatrs Pacientiem un viņu tuviniekiem.

07.04.2022.

16:00

“Bipolārie traucējumi, atpazīšana un ārstēšanas iespējas.” Elmārs Tērauds, psihiatrs Pacientiem un viņu tuviniekiem.

13.04.2022.

16:00

“Ēšanas traucējumi, atpazīšana un iespējamie risinājumi” Liena Lapiņa, psihiatre Pacientiem un viņu tuviniekiem.

20.04.2022.

16:00

“Šizofrēnija – kā būt līdzās” Liene Sīle, psihiatre Pacientu tuviniekiem.

25.04.2022.

16:00

“Novecošana – kā saglabāt labu psihisko veselību” Daniels Šamburskis, psihiatrs Pacientiem un viņu tuviniekiem

02.05.2022.

16:00

“Demences atpazīšana un aprūpe” Marina Veģere, psihiatre Pacientu tuviniekiem.

18.05.2022.

16:00

“Neirozes un ar stresu saistīti traucējumi” Liene Sīle, psihiatre Pacientiem un viņu tuviniekiem

21.03.2022. Ķeram pavasari!

Psihoemocionālā noskaņojuma uzlabošanai kolektīvā pēc depresīvās kovidziemas mūsu ārstniecības iestādē uzsākta fotoakcija “Noķer pavasari!”, vienlaicīgi atzīmējot arī astronomiskā pavasara iestāšanos dabā. Akcijas iniciatore ir RPNC darbinieku Psihoemocionālā atbalsta komanda, kura tādējādi atgādina, ka pavasaris ir klāt un tajā ir daudz skaistu mirkļu – gan tuvākā, gan tālākā apkārtnē, kas var uzlabot pašsajūtu un pievienot možumu ikdienas gaitām un darāmiem darbiem. No košākajiem pavasara mirkļiem tiks veidota fotogalerija kopējam priekam.

Pavasaris jau ir ienācis arī mūsu ārstniecības iestādes plašajā dārzā Tvaika ielā, saulainākajos stūrīšos uzplaucējot dzeltenu krokusu ziedus no veikalu tīkla “Depo” ziedoto sīpolpuķu stādījumiem, kurus izveidojām pagājušajā rudenī.


14.03.2022. Pieaudzis Zemessardzes kandidātu atzinumu pieprasījums

Karš Ukrainā ir veicinājis mūsu valsts pilsoņu interesi par iestāšanos Zemessardzē. Marta pirmajā nedēļā šo interesi sajutām pēc pieteikumu skaita straujā pieauguma, pierakstoties rindā psihiatra un narkologa atzinuma saņemšanai, kas nepieciešams, lai saņemtu atļauju par ieroča turēšanu/nēsāšanu. Reaģējot uz strauji pieaugošo pieprasījumu, Ambulatori konsultatīvajā nodaļā Tvaika ielā 2 esam dubultojuši pieprasījumu izskatīšanas iespējas. Ja iepriekš nedēļā varējām izskatīt līdz 40 iesniegumu, tad tagad – turpat 80. Pagājušās nedēļas beigās rindā bija pieteikušies ap 200 topošo zemessargu. Mēs plānojam, ka līdz mēneša beigām būsim visus šos pieteikumus, pat ja to kļūs vairāk, izskatījuši. Mūsu šā brīža kapacitāte, rēķinoties ar darbinieku resursiem ir kopumā 300 pieteikumi martā.


10.03.2022. Lepojamies!

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs Elmārs Tērauds svinīgā gaisotnē Latvijas Ārstu biedrības “Gada balva medicīnā 2021” sarīkojuma ietvaros saņēmis akciju sabiedrības “Grindeks” augstāko profesionālo apbalvojumu – pirmā latviešu izcelsmes dabas zinātnieka, farmaceita un ārsta, profesora Dāvida Hieronīma Grindeļa balvu. Tas ir metālmākslinieka Armanda Jēkabsona simbolisks bronzā un marmorā veidots mākslas darbs, kura vēstījums ir par rūpēm, cilvēcību un atbildību.

AS “Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans šo balvu pasniedzis, atzīmējot, ka tā saņēmējam ir morāls stimuls un pateicība par veikumu medicīnas jomā, jo galvenais dzīvē ir stipra veselība un dzīves kvalitāte.

D.H Ģrindeļa balva tiek pasniegta kopš 2015. gada.


2.03.2022. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra atbalsts Ukrainai

Latvijas valsts un sabiedrība sniedz vienotu un koordinētu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem! Informāciju skatīt šeit – www.vm.gov.lv/Latvijas atbalsts Ukrainai

Latvijā no 1.03.2022. ir atcelta ārkārtējā situācija Covid-19 ierobežošanai. Epidemioloģiskajai drošībai saglabāto pasākumu kopsavilkumu – skatīt šeit!

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) ir gatavs nodrošināt Ukrainas valstspiederīgo pacientu ārstēšanu un rehabilitāciju. Šiem pacientiem būs pieejami valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi RPNC tādā pašā apjomā kā Latvijā valsts obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros apdrošinātām personām. Tas attieksies gan uz stacionāro, gan uz ambulatoro palīdzību, t. sk. psihiatrisko rehabilitāciju.

Šobrīd apzinām  visas iespējas palīdzības sniegšanai krīzes situācijā nonākušajiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri izceļo no Ukrainas saistībā ar Krievijas Federācijas izraisīto militāro konfliktu tajā, vai, kuri atrodas Latvijas Republikā un bruņotās agresijas laikā nevar atgriezties Ukrainā.


25.02.2022. Mēs solidarizējamies ar Ukrainu

Pie galvenās iebrauktuves mūsu ārstniecības iestādē Tvaika ielā ir izkārts Ukrainas karogs. Mēs solidarizējamies ar Ukrainas tautu kara vājprātā, ko īsteno Krievijas prezidents Putins ar saviem bruņotajiem spēkiem.

Šis ir karš, kura iznākums svarīgs Baltijas valstīm, Latvijai, Eiropai, jo no tā atkarīgs, cik ilgs būs mūsu labklājīgais miers. Ir skaidri redzams, ka Putina plāni, vēlme, ambīcijas atjaunot PSRS agrākās robežās nav ilūzija.


25.02.2022. Informācijas tehnoloģiju audits

Attīstības plānu ietvaros Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs ir uzsācis ārstniecības iestādes informācijas tehnoloģiju (IT) auditu. Tā rezultātā tiks apkopota informāciju par mūsu ārstniecības iestādes izmantoto tehnoloģiju stāvokli un resursiem, novērtējot to vecumu, vēl iespējamo dzīvesciklu un tehnoloģiju pārvaldības procesus. Mūsu IT saimniecības apzināšana nepieciešama, lai izstrādātu tās attīstības stratēģiju, iekļaujot tajā mūsdienīgus informācijas tehnoloģiju risinājumus, un izvērtētu, kādas kompetences būs nepieciešamas, lai stratēģiju īstenotu.


18.02.2022. Ambulatorajās nodaļās sākam ieviest balss atbildēšanas sistēmu

Lai nodrošinātu pacientiem pieejamākus ambulatoros pakalpojumus, struktūrvienību reģistratūrās sākam ieviest balss atbildēšanas sistēmu. Ja zvanītājs uzreiz nevar sazvanīt reģistratūru, viņš balsī saņem informāciju, kur piezvanījis, ka šobrīd reģistratūra nevar atbildēt, bet atzvanīs, līdzko būs iespējams.

Jauno sistēmu jau iemēģinājis ambulatorais centrs “Pārdaugava.” Pacientu reģistratore Mārīte Demidova jauno sistēmu novērtēja atzinīgi, bet ar piebildi – atzvanīt iespējams, ja dienā nav bijis pārāk daudz zvanītāju, it īpaši pēc atpūtas un svētku dienām, reģistratūras darbs ir ļoti intensīvs, apkalpojot apmeklētājus arī klātienē.

Balss atbildēšanas sistēmai tuvākajā laikā plānojam pievienot arī ambulatoro centru “Veldre”. Tad vērtēsim, cik efektīvi šī sistēma darbojusies, un kad būs iespējams tai pievienot arī Psihiatrijas un Narkoloģijas ambulatori konsultatīvo nodaļu reģistratūras Tvaika ielā 2.


01.02.2022. Apreibinošo vielu lietošanas ekspertīžu problēmas risinājumi sabiedrības drošībai

RPNC valde, piedaloties Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibumu ekspertīzes nodaļas (ANPREN) vadītājai Irai Aleksandrjanai, tikās ar Iekšlietu ministrijas parlamentāro sekretāru Mārtiņu Šteinu, lai pārrunātu ANPREN darbības problēmas un mūsu Ķīmiski toksikoloģiskās laboratorijas plašo iespēju labāku izmantošanu sabiedrības interesēs. Sarunas ar Iekšlietu ministriju tiks turpinātas.


27.01.2022. Par psihiskās veselības finansējuma modeli

RPNC valde, piedaloties Ekonomikas un tiesiskā nodrošinājuma departamenta vadītājam Raitim Kalniņam, attālinātajā sapulcē tikās ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktoru Āri Kasparānu un citiem dienesta vadības pārstāvjiem. Sarunas tēma – perspektīvais psihiatrisko un narkoloģisko veselības aprūpes pakalpojumu finansēšanas modelis. Dienaskārtībā bija stacionāra darba finansēšana, lai mainīgos gultu noslodzes apstākļos panāktu tā lielāku finanšu plūsmas prognozējamību. Saruna ievirzījās arī par ambulatoro pakalpojumu kvalitātes nodrošināšanu. Jāatzīmē, ka Latvijas Psihiatru asociācija savā vēstulē psihiatriskās ārstniecības iestādēm, Veselības ministrijai un NVD jau ir pievērsusi uzmanību svarīgai problēmai veselības aprūpē – laiks, kas tiek veltīts viena pacienta izmeklēšanai un konsultēšanai, ir nepietiekams. Pandēmija ar plašiem epidemioloģiskiem ierobežojumiem ir aktualizējusi trūkumus līdzšinējā veselības aprūpes pakalpojumu valsts finansējuma modelī. Tikšanās laikā puses vienojās turpināt aktīvu sadarbību un izskatīt priekšlikumus ne tikai par stacionāra un ambulatorās aprūpes finansēšanas modeļa izmaiņām, lai ārstniecības iestādes darbībai nodrošinātu stabilitāti, bet arī nepieciešamo līdzsvaru starp ārstniecības personas atalgojumu un pacientu kvalitatīvu aprūpi.


19.01.2022

Apmeklējot Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru, no 25. janvāra obligāti jālieto medicīniskā maska vai respirators bez vārsta (FPP2-FFP3, KN95), kas ir ar augstu aizsardzības pakāpi. To nosaka valdības šonedēļ pieņemtais lēmums. Stingrie drošības pasākumi ir nepieciešami, lai ierobežotu Covid-19 ļoti lipīgā omikrona varianta izplatību un izvairītos no veselības aprūpes pārtraukumiem inficēto un slimo darbinieku prombūtnes dēļ.


11.01.2022

Ārkārtējā situācija valstī Covid-19 pandēmijas ierobežošanai, kurai bija jābeidzas šodien, ar Ministru kabineta lēmumu pagarināta līdz 28. februārim. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs šobrīd vēl sniedz visus ārstniecības pakalpojumus iepriekšējā apjomā, bet arī mēs uzmanīgi sekojam līdzi vīrusinfekcijas jaunā, superlipīgā paveida – omikrons, izplatībai. Tiek izstrādāts darbības nepārtrauktības plāns dažādām situācijām – arī scenārijam, kad darbā slimības vai pašizolācijas dēļ nevar ierasties ļoti liels skaits darbinieku, pārskatīts un aktualizēts tiek higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāns, paplašināts darbinieku un pacientu skrīnings, lai vēl rūpīgāk kontrolētu Covid-19 izplatību un tiks īstenoti arī citi pasākumi.


14.10.2021

Sociālajos tīklos publicēta Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra oficiālā Facebook lapa papildinot mūsu mājaslapu – www.rpnc.lv, turpmāk arī šeit informēsim par aktuālāko psihiatrijas un narkoloģijas nozarē, mūsu ārstniecības iestādē, par ārstēšanās iespējām, psihiskās veselības pakalpojumiem, tuvākiem un tālākiem attīstības plāniem.


08.10.2021

Pēc RPNC valdes uzaicinājuma pie mums darba vizītē bija ieradušies Rīgas domes pārstāvji – priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa biroja vadītāja Evija Celma, Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un Labklājības departamenta direktores vietniece, Veselības pārvaldes priekšniece Inga Solovjova.

Šī īsā apmeklējuma laikā iespējām pārrunāt plašu, mūsu ārstniecības iestādei svarīgu jautājumu loku, kuru risināšanā būtu nepieciešams Rīgas pašvaldības atbalsts – par prettrokšņu sienu, gājēju pāreju un sabiedriskā transporta pieturu loģistiku Tvaika ielā, par metadona busiņu, kas kursētu pa Rīgu un mazinātu metadona saņēmēju koncentrēšanos Aptiekas ielā un uzlabotu apkārtējo namu iedzīvotāju drošības situāciju, apspriedām atgriešanos pie vienotas adreses – Tvaika iela 2, visiem mūsu namiem teritorijā starp Tvaika un Aptiekas ielu, līdzīgu situāciju arī Ļermontova ielā 1, kur atrodas ambulatorais centrs “Pārdaugava”, kā arī tika apspriesti vēl arī citi jautājumi.


01.09.2021

Apmeklētāju un pacientu ērtībai plašajā teritorijā Tvaika ielā ir uzstādīti divi ārtelpu kafijas automāti un uzkodu automāts. Var padzert karstu kafiju un pacienāties arī ar kādu sviestmaizi, našķi un dzērienu. Viens no abiem ārtelpu kafijas automātiem un uzkodu automāts atrodas iepretim Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļai. Pa vienam iekštelpu karsto dzērienu automātam izvietoti ambulatorajos centros “Pārdaugava” un “Veldre”.


02.08.2021

Lai mazinātu Covid-19 radītā stresa un izdegšanas riska sekas darbinieku kolektīvā, darbu uzsākusi RPNC Psihoemocionālā atbalsta komanda, pamatojoties uz Ministru kabineta atbalstīto Veselības ministrijas projektu “Par nepieciešamajiem pasākumiem 2021. gadam un turpmāk ik gadu, lai samazinātu ilglaicīgu negatīvo ietekmi uz sabiedrības psihisko veselību, ko rada Covid-19 pandēmija”. Valsts finansiāli garantētā atbalsta īstenošanai komandā tiks nodrošinātas divas psihologa slodzes un psihologu darbu organizatoriski sekmēs komandas koordinators. Notikušas jau pirmās psihologa konsultācijas.


19.07.2021

Pēc vairāk nekā pusotra gada, kad vēl nebijām atcēluši gripas karantīnu un noteicām Covid-19 karantīnu, šobrīd ir atkal klātienē iespējams savu piederīgo, draugu vai paziņu apmeklēt mūsu ārstniecības iestādes stacionāra nodaļās, ja pacients nevar doties kopīgā pastaigā mūsu plašajā teritorijā. Bet ir jāievēro stingri noteikumi – apmeklējums atļauts, uzrādot personu apliecinošu dokumentu – ID karti vai pasi un derīgu vakcinācijas sertifikātu drukātā vai digitālā formā vai sertifikātu, kas apliecina, ka persona pārslimojusi Covid-19, vai apliecinājumu par negatīvu Covid-19 testu, kas veikts pēdējo 24 stundu laikā!

Pacientus iespējams apmeklēt katru dienu no 11:30 – 12:30 un no 16:00 – 19:00. Vienlaikus pacientus drīkst apmeklēt viena persona, apmeklējuma laikā telpās obligāti lietojot sejas masku.


22.06.2021

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra kolektīvu veido nedaudz vairāk par 1000 darbiniekiem. Starp mums ir 16 Līgas un 17 Jāņi. Viņiem kā allaž garantēts skanīgs suminājums, jo svinēs visa valsts. Bet mūsu vidū ir 12 Līgodienas un Jāņudienas gaviļnieki, kuriem vasaras Saulgriežu lielajiem svētkiem ir sava pievienota vērtība – pašu dzimšanas diena. Abas svinēšanas viņiem nākas savienot. Scenāriji tam izveidojušies dažādi – vieniem tā ir iekļaušanās kopējā noskaņā, nepārdzīvojot, par Jāņu dominanci – viņi priecājas arī tad, ja tiek sveikti ar turpat pa ceļam saplūktām pļavas puķēm, citiem mazliet cemme ir, bet nācies samierināties, lai īgni nesēdētu vienatnē, kad citi līksmo, ir arī, kas savu dzimšanas dienu svin nedēļu pirms vai pēc Jāņiem, lai viesi nav pārāk saguruši.

Tomēr vasaras Saulgrieži ir gaidīti gan, lai tos nosvinētu kopā tajā īpašajā, fantastiskajā gaisotnē, gan, lai atpūstos kārtējā atvaļinājumā un uzkrātu spēkus nākamajam gada posmam, gan, lai piedomātu pie turpmākām iecerēm un plāniem, kurus enerģētiski stiprais Saulgriežu laiks var veiksmīgi iegriezt.


09.06.2021

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) izvadīts pēdējais izlaidums garīgās aprūpes māsas pamatspecialitātē, un bakalaura darbus ar lielisku novērtējumu šonedēļ aizstāvējušas arī visas četras medicīnas māsas, kuras kopš februāra ir praksē RPNC. Viņas nolēmušas darbu RPNC turpināt – viena 17. nodaļā, bet trīs – 5. nodaļā. Visas ir psihiatrijas stacionāra 5. nodaļas vecākās medicīnas māsas Vitas Reidemanes audzēknes – kā RSU docētāja viņa topošajām māsām lasīja lekciju ciklu psihiatrijā un narkoloģijā un vadīja praksi. Viņa atzīstas, ka par savām audzēknēm jūtoties lepna kā mamma: “Es 2010. gadā pieņēmu RSU piedāvājumu un aizsāku apmācību garīgās aprūpes māsu specialitātē. Pa šiem gadiem vairāki simti māsu apmācīts. Vairākas manas audzēknes ir kļuvušas par vecākajām un galvenajām masām dažādās ārstniecības iestādēs. Šogad pabeidzu šīs pamatspecialitātes apmācību, jo jaunajā mācību gadā, jau gatavos vispārējās aprūpes māsas – būs 4 gadus jāstudē Rīgas Stradiņa universitātē vai Latvijas Universitātē. Bet lai iegūtu psihiatrijas un narkoloģijas māsas specializāciju, vēl būs jāapgūst papildus kurss 480 akadēmisko stundu apjomā un jānokārto gala eksāmens.”


25.05.2021

RPNC iestājās Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK), kas ir lielākā darba devēju organizācija valstī. Valdes loceklis Ģirts Ansons: “Esam sociāli atbildīgs darba devējs. Mūsu galvenais resurss ir mūsu vairāk nekā 1000 darbinieku. Vēlamies izmantot iespējas, ko šī organizācija dod. Gribam būt klāt svarīgu veselības aprūpes, darba drošības, darba tiesisko attiecību un citu jautājumu sagatavošanā, virzīšanā un apspriešanā likumdošanas un likumizpildes procesu diskusijās.”


17.05.2021

Pilnveidojot ārstniecības vidi, Tvaika ielas teritorijā uzsāktas vairākas būvniecības aktivitātes. Darbi pie agrākās kluba un virtuves ēkas iezīmējuši vājstrāvas tīklu kanalizācijas izbūves uzsākšanu. Tas nepieciešams, lai optisko kabeli un sakaru kabeļus pievilktu ergoterapijas un fizioterapijas mājai, plānotajām moduļmājām, kuras tiks iekārtotas nojaucamās vecā kluba un virtuves ēkas vietā, kā arī “ābeļdārza” (morga) mājai un plānotajam jaunajam ambulatorajam centram, kurš tiks būvēts turpat līdzās. Uzsākti arī vecā kluba un virtuves demontāžas priekšdarbi – no ēkas izvāc visu tās saturu. Abās pusēs galvenajai iebrauktuvei būvē sadzīves kanalizācijas tīklus, vispirms  – sargposteņa mājai, kur joprojām ir izsmeļama tualetes bedre. Sadzīves kanalizācijas tīklu pievilks arī “dīķa” namiņam, kurā šobrīd izvietoti Minesotas programmā iesaistītie.


08.05.2021

Uzsākta ārtelpas informācijas loģistikas veidošana, lai mūsu ārstniecības iestādes apmeklētājiem būtu vieglāk orientēties Tvaika ielas plašajā teritorijā. Tagad iepretim ieejai no Aptiekas ielas puses, pie jaunā lifta piebūves sienas ir izvietots teritorijas digitālās vizualizācijas ekrāns. Tajā apskatāms mūsu teritorijā esošo ēku, struktūrvienību izvietojums, tiks operatīvi atspoguļotas izmaiņas, kā arī ievietota vēl cita noderīga un aktuāla informācija mūsu ārstniecības iestādes apmeklētāju ērtībām. Izstrādes procesā ir arī teritorijas norāžu izvietojuma loģistikas projekts.


23.04.2021

Ir izsludināts iepirkums jaunā multifunkcionālā ambulatorā centra Tvaika ielā 2 projektēšanai un autoruzraudzības īstenošanai. 18. maijs ir noteikts kā piedāvājumu iesniegšanas termiņš, kad projektētāji iesniegs savus piedāvājumus, tai skaitā – izmaksas.

Jaunā multifunkcionālā ambulatorā centra projekts tiks īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta mērķa – “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” projektu iesniegumu atlases ietvaros.

Saskaņā ar ERAF nosacījumiem jauno ambulatoro centru ekspluatācijā nodot paredzēts līdz 2023. gada 31. decembrim. Tā Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centram būs ilgi lolota un nozīmīga virzība ārstniecības vides attīstībā un modernizēšanā.


22.04.2021

Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļas (ANPREN) Ķīmiski toksikoloģiskā laboratorija ir veiksmīgi izturējusi saspringto akreditācijas procesu, kas turpinājās divas dienas, un saņēmusi nākamā 3 gadu perioda darbības akreditāciju un apliecinājumu, ka laboratorija atbilst starptautiskajam standartam LVS EN ISO 15189:2013 “Medicīnas laboratorijas. Īpašās prasības uz kvalitāti un kompetenci”.

Katru gadu Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs veic laboratorijas uzraudzību, lai pārliecinātos par tās atbilstību standarta prasībām. Laboratorijas atkārtota akreditācija ir jāveic ik pēc trim gadiem. Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja Astrīda Stirna: “Akreditācija sniedz vajadzīgās garantijas, ka laboratorija strādā saskaņā ar starptautiskiem standartiem. Tā nepieciešama, lai laboratorijā uzturētu efektīvu kvalitātes vadības sistēmu, nodrošinātu tās nepārtrauktu darbību un pilnveidi.”

Jāatzīmē, ka vienīgie Latvijā veicam tiesu narkoloģiskās ekspertīzes un mūsu Ķīmiski toksikoloģiskā laboratorija ir vienīgā Latvijā, kurā nosaka narkotiskās un citas psihotiskās vielas cilvēka bioloģiskās vidēs.


13.04.2021

Izvērtējam iespējas kļūt atpazīstamāki un sociāli aktīvāki Sarkandaugavas publiskajā vides telpā. Sarkandaugavas apkaime ir viena no lielākajām un aktīvākajām Rīgas 58 apkaimju vidū. Šonedēļ tikšanās laikā ar Rīgas domes deputāti Aliju Turlaju un ainavu arhitekti Ilzi Rukšāni, kurā piedalījās valdes loceklis Ģirts Ansons, pārrunājām vairākas idejas, kā īstenot šo mērķi. Abas viešņas ir arī Sarkandaugavas attīstības biedrības dibinātājas un aktīvi iesaistījušās Sarkandaugavas vides projektu attīstīšanā.

Šobrīd aktuāla ir Sarkandaugavas vecupes apkārtnes sanācija, lai piesārņoto vidi izveidotu par pievilcīgu zaļo zonu, drošu vidi iedzīvotājiem. Kopš mūsu ārstniecības iestāde ir nojaukusi masīvo Tvaika ielas mūri, atverot savu teritoriju skatam, esam ieinteresēti savas teritorijas turpmākā labiekārtošanā un arī tuvējās Sarkandaugavas vecupes apkārtnes sakopšanā. Sarunas laikā apspriedām sadarbības veidošanu ar Sarkandaugavas apkaimes sociāliem partneriem vides attīstībā, piemēram, kompāniju “Realto”, kura iegādājusies vēsturisko “Provodņika” ēku un plāno attīstīt vecupes teritoriju savā pusē. Jāatzīmē, ka Alija Turlaja strādā pašvaldības Attīstības, finanšu un administratīvo lietu komitejā un vada Rīgas pilsētas publiskās ārtelpas komisiju, savukārt ainavu arhitekte Ilze Rukšāne ir ne tikai Sarkandaugavas vecupes vides sanācijas koncepcijas autore, bet arī mūsu ārstniecības iestādes 7,6 hektāru teritorijas Tvaika ielā Reģenerācijas koncepta un detalizācijas plāna autore.


07.04.2021

Notika Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vadības tikšanās par ciešākas sadarbības veidošanu un tās paplašināšanu tuvākajā laikā.

Tikšanās laikā tika uzsvērta RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedras veiksmīgā darbība, veicot zinātniski pētniecisko darbu, kā arī nodrošinot RPNC ar jaunajiem speciālistiem psihiatrijā un citu jomu speciālistiem, piemēram, mākslas terapeitiem, psihologiem u. c. Sarunas laikā tika atzīmēts, ka RSU iekšējā aptauja liecina par augstu novērtējumu RPNC – 98% aptaujāto, kuri bijuši RPNC studiju praksē, ir atzīmējuši, ka iesaka RPNC par prakses vietu arī citiem studentiem.

Plānojot RPNC un RSU nākotnes sadarbību, iezīmēti pieci galvenie sadarbības virzieni: attīstīt studiju un pētniecības bāzi, kopīgos projektos vairot zinātniski pētniecisko potenciālu, attīstīt dažādas profesionālas tālākizglītības aktivitātes, arī efektīvi īstenot ar veselības aprūpes studiju programmām saistītas klīniskās prakses, kā arī klīniskas vides apstākļos īstenot studiju darba iespējas, strādājot ar pacientiem, jaunām tehnoloģijām u.c.

Sarunā Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centru pārstāvēja valdes priekšsēdētāja Iveta Ķiece un valdes loceklis Ģirts Ansons. Savukārt no RSU puses piedalījās rektors, prof. Aigars Pētersons, Veselības studiju prorektors, prof. Guntis Bahs, Medicīnas fakultātes dekāne asoc. prof. Jana Pavāre, Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs, prof. Elmārs Rancāns.


30.03.2021

Uzsākts darbs pie RPNC cilvēkresursu vadības un attīstības stratēģijas izstrādes. Personāla vadības un dokumentu pārvaldības departamenta vadībā izveidota darba grupas 14 darbinieku sastāvā – departamentu, struktūrvienību vadītāji, speciālisti. Darba grupas pirmajā zoom sēdē tika diskutēts par stratēģijas mērķi un tās sastāvdaļām, stratēģijas karti, kuras uzdevums ir palīdzēt orientēties stratēģijas izstrādes gaitā, palīdzēt izstrādāt cilvēkresursu attīstības un pārvaldības modeli un detalizēt galvenos procesus.


15.02.2021

RPNC darbu uzsāka jaunais valdes loceklis Ģirts Ansons, kurš no 20 pretendentiem tika izraudzīts Veselības ministrijas izsludinātajā konkursā. Viņš šogad pabeigs Rīgas Stradiņa universitāti, iegūstot profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā un uzņēmumu un organizāciju (iestāžu) vadītāja kvalifikāciju, ir iegūts akadēmiskais sociālo zinātņu bakalaura grāds tiesību zinātnē, kā arī tiek kārtots Zvērinātu grāmatvežu asociācijas (ACCA) starptautiski atzīts zvērināta grāmatveža sertifikāts. Ģirta Ansona CV atspoguļota pieredze funkcionāli daudzveidīga kolektīva vadībā, pilna cikla klientu apkalpošanas procesā, digitālo risinājumu ieviešanā biznesa procesu efektivitātes uzlabošanai, projektu un pārmaiņu vadības jautājumos, Eiropas Savienības finanšu instrumentu izmantošanā. Tiek minēts, ka pieredze saistīta ar darbu koncernā AS “Diena”, SIA “Mūkusalas Māja”, SIA “Domenikss” un SIA “Coca-Cola Dzērieni”. Viņa valdes locekļa kompetenču jomas RPNC būs – finanšu resursu, attīstības procesu un publisko attiecību vadība.


15.01.2021

Vienā no Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra stacionāra nodaļām darbs ir pārorganizēts ar COVID-19 inficēto pacientu ārstēšanai. Tādā veidā arī lokalizēta un ir ierobežota vīrusinfekcijas izplatība ārstniecības iestādē.


20.11.2020

Latvijas Psihiatru asociācijas (LPA) sapulcē par organizācijas jauno vadītāju ievēlēts mūsu ambulatorā centra “Veldre” vadītājs, profesors Māris Taube, prezidenta amatā nomainot otra mūsu ambulatorā centra vadītāju Elmāru Tēraudu, kurš šo amatu ieņēma 13 gadus.

 Elmārs Tērauds: ”Ir jānāk jaunām idejām. Pirms 13 gadiem bija cita situācija. Organizācija ir iesaistījusies psihiatriskās ārstniecības vadlīniju izstrādāšanā, līdzdarbojusies likumu, normatīvo aktu izstrādāšanā – nebija vieglas diskusijas par stacionēšanu pret pacienta gribu. Esam rūpējušies par kolēģu tālākizglītību, bijuši sabiedriski aktīvi un iesaistījušies psihiatriskās stigmatizācijas mazināšanā. Liels gandarījums, ka joprojām esam asociācija ar labām iekšējām attiecībām, neesam sašķēlušies, pretnostatījušies, bet esam darbojušies psihiatrijas nozares interesēs, noturējuši un attīstījuši profesijas standartus.”

Profesors Māris Taube sarunā atzina, ka respektē kolēģu uzticību un novērtē Elmāra Tērauda būtisko ieguldījumu LPA darba uzlabošanā: “Organizācija ir kļuvusi daudz saliedētāka, psihiatru balss ir kļuvusi skaļāka un saprotamāka pacientiem, sabiedrībai, politikas veidotājiem. Mans uzdevums Latvijas Psihiatru asociācijas prezidenta amatā ir sekmīgi turpināt uzsākto, galveno uzmanību veltot kvalitatīvai kolēģu izglītībai, saturīgu un interesantu konferenču organizēšanai. Izaicinājums būs visiem kopīgi tuvāko gadu laikā apgūt jauno slimību klasifikāciju SSK -11. Citas manas prioritātes būs psihiatru profesionālo interešu aizstāvēšana, psihiatrijas kā nozīmīgas veselības aprūpes jomas prestiža celšana. Domāju, ka psihiatriem ir jārunā ar sabiedrību, jāparāda, ka esam atvērti un gatavi palīdzēt. Tāpat mana prioritāte būs jauno un talantīgo psihiatru iesaiste izglītības, profilakses, psihiskās veselības veicināšanas darbā, kā arī man svarīga šķiet sadarbība ar psihiatrijai tik ļoti nepieciešamajiem sadraudzīgajiem citu jomu – māksla, psiholoģija, fizioterapija u.c., pārstāvjiem. Savu iespēju robežās, centīšos izmantot pieredzi un zināšanas, lai veselības jomas vadītājiem un politiķiem akcentētu psihiatrijas nozīmi un līdzvērtīgas attīstības nepieciešamību citu medicīnas nozaru saimē.”


09.11.2020

Latvijā atkārtoti izsludināts ārkārtējais stāvoklis, lai pārrautu COVID-19 inficēšanās tīklojumu. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs turpina strādāt ārkārtējā stāvokļa situācijā un nodrošināt visus pakalpojumus, ievērojot epidemioloģiskās drošības normas – ierodoties mūsu ārstniecības iestādē obligāti jālieto sejas maskas un jāievēro 2 metru distance citam no cita publiski pieejamās telpās.

Pacientus aicinām vairāk izmantot attālinātas konsultēšanās iespējas ar savu ārstu. Vistuvākajā laikā mūsu mājaslapas sadaļā Kontakti būs pieejami visu ambulatoro ārstu tālruņu numuri. Lai saņemtu attālināto konsultāciju, lūdzam vienalga pierakstīties reģistratūrā, un zvanīt ārstam noteiktajā pieraksta laikā. Pirmreizējos pacientus aicinām pierakstīties uz ambulatorajām konsultācijām klātienē. Reģistratūras strādā no 8:00 – 16:00 – Psihiatrijas ambulatori konsultatīvā nodaļa, tālr.: 67080147 un Narkoloģijas ambulatori konsultatīvā nodaļa, tālr.: 67080193, Aptiekas ielā 1 k-8; ambulatorais centrs ar dienas stacionāru “Veldre”, tālr.: 67819748; ambulatorais centrs ar dienas stacionāru “Pārdaugava”, tālr.: 67715108

Pacientiem, kuri inficējušies ar Covid 19:

Atkārtotiem pacientiem konsultācijas tiks nodrošinātas telefoniski ar ārstējošo ārstu.

Par pirmreizējo pacientu konsultāciju iespējām – to veidu un laiku, iepriekš vienoties ar ambulatorās nodaļas vadītāju. Tvaika ielā 2 psihiatrijas Ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītāja – Diāna Neperte, tālr. 67080115, narkoloģijas Ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītāja – Inga Landsmane, tālr. 67080144; ambulatorā centra “Veldre” vadītājs – Māris Taube, tālr. 67819760, vadītāja vietniece Maija Vīgante, tālr. 67819736; ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs – Elmārs Tērauds: 67715111

Tiek nodrošināti arī dienas stacionāra un pārējie pakalpojumi. Vairāk informācijas – Aktuāli-tālruņi ; Pacientiem-un-tuviniekiem

Atgādināsim, ka joprojām tiek stingri ievēroti karantīnas noteikumi stacionāra nodaļās! Pieņemam sūtījumus pacientiem, bet tikšanās ar pacientiem klātienē nav atļauta, izņemot īpašus gadījumus, saistītus ar būtiskām izmaiņām pacienta veselības stāvoklī, – ar nodaļas vadītāja vai stacionāra virsārsta atļauju: stacionāra virsārsta tālrunis – psihiatrija: 67080203, narkoloģija: 67080148.


03.10.2020

Minesotas programmai apritēs 30. gadskārta. Viena no šīs ārstēšanas programmas slimniekiem ar alkohola, narkotiku vai azartspēļu atkarību aizsācējām ir RPNC Minesotas programmas vadītāja, narkoloģe Venita Dāve. Viņa atceras, kā 1990. gadā braukuši kopā ar dr. Māri Prenbergu un dr. Viktoru Jaksonu uz Ameriku stažēties, kā četrus gadus sadarbojušies ar Zviedrijas speciālistiem, ka sākumā bijusi tikai sieviešu Minesotas programma, vēlāk tikai vīriešiem, tad beidzot 1996. gadā veidojuši jauktas grupas, izveidojuši arī pirmo atbalsta grupu, kad Minesotas stacionārā nodaļa atradusies vēl Rīgā Dārza ielā. “Dārza ielas grupa” pulcējoties joprojām.

Minesotas programma pa šiem gadiem piedzīvojusi dažādus attīstības posmus, bet vienmēr tā bijusi ļoti pieprasīta atkarību ārstēšanas stacionārā psihoterapijas metode. Pa 30 gadiem šo programmu izmantojuši ap 4000 cilvēku, un lielākajai daļai tā palīdzējusi sakārtot savu dzīvi. Šogad COVID-19 aktivizēšanās dēļ oktobra pirmajā sestdienā gan tradicionālais “minesotiešu” salidojums nenotiks. Jubileju atzīmēšot epidemioloģiski drošākos laikos.


17.09.2020

RPNC ambulatorajā centrā “Pārdaugava” notiks Latvijas psihoneiroloģisko slimnīcu pārstāvju tikšanās par pieredzi dienas stacionāra darba organizēšanā. Kolēģus no Liepājas Piejūras slimnīcas, Daugavpils, Strenčiem un Jelgavas slimnīcas ‘’Ģintermuiža”, gan kā ambulatorā centra vadītājs, gan kā veselības ministrijas galvenais speciālists psihiatrijā uzrunās Elmārs Tērauds. Tiks analizēti Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati un dienas stacionāru ikdienas medicīniskais un rehabilitācijas darbs, multiprofesionālās komandas iesaistīšana, kā arī rosināta kolēģu diskusija, uzklausīta pieredze, problēmas un to risinājums.


11.09.2020

Šodien Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas kompleksa zālē Rīgas Stradiņa universitātes 16 rezidenti – topošie psihiatri, bērnu psihiatri un narkologi, lika pirmā rezidentūras studiju gada nobeiguma eksāmenus. RPNC viņiem notiek teorētiskās mācības, bet praktiskā apmācība Daugavpils, Strenču un Jelgavas “Ģintermuiža” psihiatriskajās slimnīcās. Desmit no viņiem ir RPNC rezidenti


10.09.2020

Ir uzsākta RPNC teritorijas Tvaika ielā aktualizētās un detalizētās telpiskās struktūras un labiekārtojuma reģenerācijas koncepcijas īstenošana pieejamo finanšu līdzekļu ietvaros. Šobrīd top divas, ar vēsturiskās vides arhitektūras līnijām saskaņotas lapenes pacientu ērtībām un atpūtai, veidojot arī atbilstošu piekļuvi tām cilvēkiem ratiņkrēslā.

Koncepcijas detalizāciju veidojusi ainavu arhitektes Ilzes Rukšānes “ALPS ainavu darbnīca”. Šajā nodevumā redzamas RPNC ārtelpas attīstības koncepcijas 9 dārzu vizualizācijas detaļas – augi, dārza būves, vides elementi, atpūtas vietas, pastaigu taka, vieta aktīvām nodarbēm, vienotas autostāvvietas izvietojums, stādījumi utml., kas iestrādātas Ziemassvētku, Meteņu, Lieldienu, Ūsiņa, Jāņu, Jumja, Māras, Miķeļu, Mārtiņu un centrālajā – Saules dārzā, veidojot tajos atšķirīgas krāsas, smaržas un sajūtas.

RPNC teritorijas Tvaika ielā 2 – senā Otrā ķeizardārza,  attīstības koncepcija tika izstrādāta 2014. gadā. To akceptējusi Valsts Kultūras mantojuma pārvalde, atbalstot oriģinālas, vērtīgas un skaistas idejas īstenošanu. Koncepcijas detalizācijas plāns 7,4 ha plašā dārza vidi ļaus attīstīt mērķtiecīgi, īstenojot konkrētus mazus un lielākus projektus – atkarībā no finansiālajām iespējām.


04.09.2020

Noslēdzies pirmais posms RPNC apjomīgā arhīva inventarizēšanā, kas tika uzsākta šā gada 6. janvārī. Atbilstoši normatīvo aktu prasībām uzskaitīta un aprakstīta mirušo pacientu medicīniskā  dokumentāciju, kas jāglabā 15 gadus, un kurai šis termiņš beidzies. Tās pavisam ir 46 411 lietas, kas datētas ar pagājušā gadsimta sākuma posmu, un ir nododamas utilizācijai. Ir parakstīts akts par arhīva dokumentu iznīcināšanu, un tas nosūtīts saskaņošanai Latvijas Nacionālajam Vēstures arhīvam.


20.07.2020

Veselības ministrija ir izsludinājusi konkursu uz visu trīs RPNC valdes locekļu vietām. Vakancēm noteiktas mūsdienīgu, gudru un enerģisku vadītāju prasības. Viena no tām – sekmīgi rezultāti un iepriekšēja pieredze pārmaiņu procesu vadīšanā, kas skar organizācijas struktūras, procesu un cilvēkresursu izmaiņas.
Viens no trim konkursā izraudzītajiem valdes locekļiem tiks iecelts par tās priekšsēdētāju. Konkursam var pieteikties līdz 14. augustam
Vairāk informācijas Veselības ministrijas mājaslapā – lasīt šeit


17.07.2020

Šonedēļ aizsākās ar Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra, RPNC Attīstības fonda un TVNET atbalstu veidotais raidījumu un rakstu cikls par psihisko veselību “Uz robežas: psihiskā veselība šodienas acīm” veido un vada Mārtiņš Daugulis.

Šo publikāciju mērķis ir mazinātu stereotipus, mītus un aizspriedumus par psihiskās veselības jomu. Tieši priekšstatu uzslāņojumi sabiedrībā attur cilvēkus no palīdzības saņemšanas brīžos, kad tā nepieciešama visvairāk, ierobežo rehabilitācijas iespējas un galu galā daudziem liedz viņu pamattiesības – cilvēka cienīgu dzīvi. Raidījumu un rakstu ciklā būs vairāki tematiski sižeti par terapijām, ko izmanto šodienas psihiatrijā, pacienta ceļu psihiskās veselības saglabāšanā un atjaunošanā, tiks aplūkota līdzcilvēku pieredze līdzestīgi pacientiem, kā arī sarunas ar pacientu interešu organizācijām un atbildīgajiem par nozares attīstību Latvijā.

Pirmais raidījumu cikla ”Uz robežas: psihiskā veselība šodienas acīm” sižets un raksti – šeit


10.06.2020

Beidzies valdības noteiktais ārkārtējais stāvoklis, lai ierobežotu koronavīrusa COVID-19 izplatību, bet pandēmija vēl nav beigusies, tāpēc mediķiem, tāpat kā skolotājiem un sociālo centru darbiniekiem arī turpmāk jābūt īpaši piesardzīgiem.

RPNC tagad ir pieejami visi ambulatorie un stacionārie pakalpojumi, tomēr tiek prasīta iepriekšēja pierakstīšanās uz ambulatorajiem pakalpojumiem, savukārt mūsu stacionārā saglabājas stingri karantīnas noteikumi – pieņemam sūtījumus pacientiem, bet tikšanās ar pacientiem klātienē joprojām nav atļauta, izņemot īpašus gadījumus, saistītus ar būtiskām izmaiņām pacienta veselības stāvoklī, – ar nodaļas vadītāja vai stacionāra virsārsta atļauju.

Sīkāka informācija mājaslapas sadaļā – Pacientiem un tuviniekiem.


08.05.2020

Sākoties valdības noteiktajam Covid-19 ārkārtējās situācijas trešajam mēnesim, kas turpināsies līdz 9. jūnijam, tiek mīkstināti ierobežojumi un radītas iespējas saņemt plašāku ambulatoro ārstniecības pakalpojumu klāstu.RPNC ir atsākts pacientu pieraksts uz ambulatorajām konsultācijām un dienas stacionāru pakalpojumiem ambulatorajos centros “Veldre” un “Pārdaugava”! Ambulatorās konsultācijas atsāk sniegt klīniskie psihologi un uztura speciālists.


24.04.2020

No šodienas uzsākam visu pacientu testēšanu pret COVID-19, kuri tiek ievesti vai ierodas RPNC Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā. Tas tiek darīts, pamatojoties uz Valsts operatīvas medicīniskās komisijas lēmumu, lai pēc iespējas mērķtiecīgāk ierobežotu COVID-19 izplatību un savlaicīgāk atklātu saslimšanas gadījumus. Vienlaicīgi tas ļaus slimnīcām efektīvāk īstenot nepieciešamos piesardzības pasākumus.

RPNC Uzņemšanas nodaļā šīs dienas laikā analīzes ņemtas 11 pacientiem un 5 darbiniekiem. Tiek gaidīts testēšanas rezultāts. Pavisam no nedēļas sākuma līdz šim rītam dažādās riska grupās RPNC testēti 67 pacienti un 53 darbinieki, un visas analīzes bijušas COVID-19 negatīvas.


21.04.2020

Uzsākta paplašināta RPNC pacientu un darbinieku testēšana. Testēšanā iekļauti pacienti no sociālā riska grupām un darbinieki, kuri strādā RPNC Neatliekamās medicīniskās palīdzības un uzņemšanas nodaļā, lai arī viņiem nav COVID-19 saslimšanas pazīmju. Testēti tiks visi pacienti, kurus plānojam sūtīt uz pansionātiem, kā arī antisociāla rakstura psihiatriskie pacienti, kuriem visbiežāk nav noteiktas dzīvesvietas. Pirmo 8 šīs grupas testēto pacientu un 12 darbinieku analīzes ir COVID-19 negatīvas, par vienu darbinieci, kura uz analīzēm devusies ar ģimenes ārsta nosūtījumu, atbilde vēl tiek gaidīta. Analīžu testi paņemti arī no 49 RPNC ilgstošas sociālās aprūpes pansionāta “Vecpiebalga” pacientiem un 21 darbinieka – šo analīžu rezultāti tiek gaidīti.


07.04.2020

Līdz 12. maijam pagarināts Covid-19 pandēmijas ierobežošanas ārkārtējais stāvoklis. Valdība pirms lēmuma pieņemšanas konsultējusies ar epidemiologiem un speciālistiem. Ir secināts, ka pandēmija joprojām plosās un atslābt vēl nedrīkst. Ierobežojumi netiek pastiprināti, bet nav vēl pamata tos mīkstināt.

Veselības ministrija izplatījusi lēmumu par ciemošanās aizliegumu Lieldienu brīvdienās, lai pandēmija negūtu jaunu izplatīšanās ātrumu, kamēr tās spēks vēl nav ierobežots, pilnībā pakļauts kontrolei un nav izsīcis.

Pirmais ārkārtējā stāvokļa mēnesis RPNC ir aizritējis ikdienas spriedzē, tomēr organizēti un salīdzinoši mierīgi, jo kolektīvs strādājis saliedēti, atbildīgi un profesionāli. Kolektīvs ir sagatavots un zinošs darbu pandēmijas apstākļos turpināt


01.04.2020

No šodienas spēkā jauna kārtība kompensējamo zāļu recepšu izrakstīšanā – zāles kļūs lētākas, jo zāles tiks izrakstītas un kompensētas, pamatojoties uz zāļu aktīvo vielu, kas ir galvenā ārstējošā viela, nevis pievienotajām palīgvielām, kuras tiek pievienotas papildus – krāsai, smaržai, garšai utml. Ir aprēķināts, ka Latvijas iedzīvotāji katru gadu pārmaksā 25 miljonus eiro, jo nopērk dārgākas kompensējamās zāles, lai gan ir pieejamas tādas pašas iedarbības zāles ar zemāku cenu. Skatīt pievienoto informatīvo bukletu!


27.03.2020

No šodienas Veselības ministrija noteikusi, kādi pakalpojumi turpmāk tiks sniegti COVID-19 infekcijas riska apstākļos, lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās. Līdz ārkārtējās situācijas beigām būs daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs. Jāuzsver, ka arī turpmāk tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā un akūtā palīdzība, tai skaitā izmeklējumi un konsultācijas, kas nepieciešamas. Arī ģimenes ārsta prakses turpina darbu. Tāpat netiks atceltas onkoloģiskās, dzīvību glābjošas, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas rezultātā var iestāties invaliditāte. Nepieciešamo palīdzību saņems arī grūtnieces, “zaļā koridora” pacienti, HIV/AIDS un tuberkulozes, traumu seku un citi pacienti. Iespēju robežās konsultācijas tiks sniegtas attālināti.

Psihiatrijas un narkoloģijas pacientiem arī turpmāk tiks sniegti ambulatori konsultatīvie pakalpojumi un neatliekamā stacionārā palīdzība! Ja šajos apstākļos sarežģīti ierasties pie ārsta uz konsultāciju, ir iespējams sazināties ar RPNC reģistratūru un vienoties par nepieciešamajiem pakalpojumiem.  Tālruņi (no 8:00-16:00): Psihiatrijas ambulatori konsultatīvajai nodaļai67080147 un Narkoloģijas ambulatori konsultatīvajai nodaļai67080193, Tvaika ielā 2; ambulatorajam centram “Veldre”67819748; ambulatorajam centram “Pārdaugava”67715108.


23.03.2020

Ar šodienu RPNC ieviesti vairāki jauni pasākumi, lai ierobežotu COVID-19 riskus:

  • no 23.03. – 14.04. atceltas pirmstermiņa veselības pārbaužu komisijas.
  • uz laiku pārtraukta plānveida ārstēšana dienas stacionāros ambulatorajos centros “Veldre” un “Pārdaugava”.
  • uz laiku pārtraukta plānveida ārstēšana stacionārā, tai skaitā Minesotas programmā. 

NB! Ja ambulatorajiem pacientiem šajos apstākļos sarežģīti ierasties pie ārsta, ir iespējams sazināties ar RPNC reģistratūru un vienoties par nepieciešamajiem pakalpojumiem.  Tālruņi (no 8:00-16:00): Psihiatrijas ambulatori konsultatīvajai nodaļai67080147 un Narkoloģijas ambulatori konsultatīvajai nodaļai67080193, Tvaika ielā 2; ambulatorajam centram “Veldre”67819748; ambulatorajam centram “Pārdaugava”67715108.


17.03.2020

Ar šodienu nepiederošām personām ir ierobežota pārvietošanās RPNC publiskajās telpās. Uz nenoteiktu laiku RPNC administrācijas (A) ēkas ārdurvis (centrālā ieeja) ir slēgtas! Iesniegumus ir iespējams atstāt tām līdzās esošajā pastkastītē

Saziņa iespējama, izmantojot e-pastu: rpnc@rpnc.lv, kā arī zvanīt pa tālruņiem:

RPNC uzziņu tālr.: 67080-112
                                  67080-142

Lietvedības daļas tālr.: 67080-160
Personāla daļas tālr.: 67080-266
Grāmatvedības tālr.: 67080-176
Iepirkumu daļas tālr.: 67080-262
Drošības daļas tālr.: 67080-268
Sabiedrisko attiecību tālr.: 67080-237
Psihiatrijas stacionāra virsārsts: 67080-203
Narkoloģijas stacionāra virsārsts: 67080-148


12.03.2020

RPNC tiek pastiprināts karantīnas režīms, pamatojoties uz valstī noteikto ārkārtas stāvokli koronavīrusa COVID-19 izplatības ierobežošanai.

Lai pacientus pasargātu no vīrussaslimšanas, tiek pieņemti sūtījumi no piederīgajiem, bet tikšanās ar pacientiem klātienē nav atļauta, izņemot īpašus gadījumus saistībā ar būtiskām izmaiņām pacienta veselības stāvoklī – tikai ar nodaļas vadītāja vai stacionāra virsārsta atļauju. Neskaidrību jautājumos apmeklētāji ir aicināti vērsties telefoniski pie nodaļas vadītāja, stacionāra virsārsta – psihiatrija: 67080203, narkoloģija: 67080148, kā arī rakstiski e-pastā: rpnc@rpnc.lv.

Esam aicinājuši izvērtēt arī nepieciešamību saņemt izziņu vai atzinumu šajā laikā, kad valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis vīrussaslimšanas ierobežošanai, un apmeklētāju plūsmas ierobežošanai visu informāciju un iesniegumus Personāla daļai novirzījuši pirmā stāvā 104. kabinetā.


20.02.2020

Šodien RPNC notiks Veselības ministrijas iestāžu un struktūrvienību komunikatoru šā gada pirmā darba tikšanās, iezīmējot jaunu sadarbības formu – vienlaicīgi ar veselības nozares svarīgo jautājumu apspriešanu, tuvāk iepazīt citam cita konkrēto darbu. Tas veidos labāku izpratni, ciešāku un sekmīgāku sadarbību veselības nozares jautājumu komunikācijā. Šodien cita starpā darba kārtībā ir RPNC sabiedrisko attiecību vadītāja darba vide, instrumenti un aktualitātes medicīnas iestādē.


18.02.2020

Šodien pieredzes apmaiņā, interesējoties par energoefektivitātes projektu ieviešanu un modernu tehnoloģiju izmantošanu medicīnas iestādēs, RPNC viesosies 26 Ukrainas un viens Vācijas pašvaldības slimnīcu vadītāji. Viesiem būs iespēja sīkāk uzzināt par siltināšanas projektiem RPNC centrālajai ēkai un modernajai 17. psihiatriskajai nodaļai, kā arī iepazīties ar Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļas (ANPREN) laboratoriju, kas ir viena no modernākajām Baltijā.


12.02.2020

Vairāki pēdējo klašu audzēkņi un vidusskolas beidzēji ir izteikuši vēlēšanos studēt medicīnu un, iespējams, specializēties psihiatra profesijā. Viņi “ēnos” speciālistus RPNC pamatstruktūrā, kas atrodas Tvaika ielā 2, kā arī ambulatorajā centrā “Pārdaugava”. Jauniešiem būs iespējams piedalīties multiprofesionālās komandas darba plānošanas sanāksmē, noskaidrot savus jautājumus sarunā psihiatra kabinetā, kā arī iepazīties ar psihiatriskās ārstniecības attīstību, kas atspoguļota RPNC vēstures un kultūras telpas pastāvīgajā ekspozīcijā.\


11.01.2020

Pulksten 12:00 uzsākam darbinieku vakcināciju. Šobrīd pats galvenais uzdevums mūsu ārstniecības iestādē ir īstenot vakcināciju organizēti, bez aizķeršanās un atbildīgi piedaloties vakcinācijā iespējami lielākam skaitam mūsu darbinieku. Savu vēlēšanos vakcinēties šobrīd ir izteikusi gandrīz trešdaļa mūsu kolektīva. Kolektīvs ir informēts par valsts apmaksātās vakcinēšanās iespējām.

No darbinieku pieteikumiem tiek veidots kopējs saraksts, kas ļauj precīzāk plānot un organizēt vakcīnu piegādi, un tas ir sagrupēts vakcinējamo personu grupās. Pirmajā grupā ietilpst ārstniecības un ārstniecības atbalsta personas, kā arī  darbinieki, kuri ir iesaistīti COVID-19 pacientu aprūpē. Saraksts tiek papildināts, katras vakcinēties gribētājs individuāli un savlaicīgi saņem informāciju par savu pieraksta datumu un laiku.

RPNC COVID-19 vakcinācijas kabinets atrodas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas ēkā (U ēka). Vakcināciju esam uzsākuši ar kompāniju “Pfizer” & “BioNTech” vakcīnu.


20.12.2019

Notiks Ziemassvētku sarīkojums “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra 195. gads”. Rīta pusē mūsu svētkus ievadīs labdarības koncerts pacientiem un darbiniekiem “Ceļojums Ziemassvētkos”, kurā šogad uzstāsies atraktīvais dziedātājs un ceļotājs Reinis Jaunais. Plkst. 14:00 šī diena turpināsies ar Ziemassvētku sarīkojuma svinīgākajām norisēm – RPNC Atzinības kausa pasniegšanu 30 mūsu darbiniekiem un RPNC nominācijas “Goda darbinieks 2019” ceremoniju, kurā sumināsim psihiatrijas stacionāra virsārsti Lūciju Arāju. Pasākumu kuplinās koncerts “Saules meitas sagšas raksta” ar spēka dziesmām, radoša “Grafikas darbnīca” RPNC jubilejas vēlējumu noformēšanai un iespēja svētku mirkļus iemūžināt pie “RPNC jubilejas sienas”.


11.12.2019

Ar šodienu VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs” struktūrvienībās ir izsludināta gripas karantīna. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra paziņojumu par gripas epidēmijas sākumu valstī. Gripas epidēmijas laikā RPNC nodrošinās rīcību, kas atbilst MK 21.11.206. gada noteikumiem nr. 948 “Noteikumi par gripas pretepidēmijas pasākumiem” un RPNC 12.02.2014. apstiprināto “Gripas pretepidēmijas pasākumu plānu.” Uz gripas karantīnas laiku tiek pārtraukti pacientu apmeklējumi – atsevišķos gadījumos apmeklējums tiek saskaņots ar nodaļas vadītāju, pacientiem domātie pienesumi tiek pieņemti ierastajā kārtībā.


10.10.2019

Šodien pasaulē atzīmē Psihiskās veselības dienu. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs ik gadu stacionāru psihiatrisko palīdzību sniedz vairāk nekā 7000 iedzīvotāju, bet ambulatoro – 80 tūkstošiem. Psihiskās veselības diena tradicionāli tiek atzīmēta ar dažādiem pasākumiem, kas pievērš uzmanību psihiskās veselības problēmām. Šogad uzmanības fokusā pašnāvības riski, to mazināšana un iespējamie risinājumi novēršanai.


27.09.2019

RPNC apmeklēs Somijas Harjavaltas psihiatriskās slimnīcas ārstu delegācija. Kolēģus interesē psihiatriskās un narkoloģiskās palīdzības dienestu darbs un pieredze. Vizītes programmā paredzēts apmeklēt slimnīcas nodaļas un ielūkoties arī iestādes Vēstures un kultūras telpas pastāvīgajā ekspozīcijā.


21.09.2019

Nozīmīgu jubileju laiks. RPNC– senākajai psihiatriskajai dziednīcai Baltijā, aprit 195. dzimšanas diena. 24.09. psihiatrijas profesoram Mintautam Caunem – 90!


03.09.2019

RPNC uzsāk jaunu programmu pašnāvības riska mazināšanai. Ambulatorajā centrā “Pārdaugava” notiks pirmās riska grupas nodarbība. Programma paredzēta pacientiem, kuri ārstējas ambulatori pie RPNC psihiatriem vai ir ārstējušies iestādes stacionārā.


02.09.2019

No 2.09. sāksies iestādes centrālās ēkas Tvaika ielā 2 siltināšanas darbi tās pēdējā – C korpusā, kurā atrodas trīs psihiatrijas nodaļas. Tās uz laiku būs pārvietotas uz pagaidu telpām turpat citās ēkās. Iestādes centrālā ēka Tvaika ielā 2 iegūst aizvien saulaināku izskatu, gan krāsojuma, gan siltināšanas darbu virzības rezultātā.


16.07.2019

Ar “ciemkukuli” no Vecpiebalgas pļavām šodien tradicionālā gada ekskursijā dosies RPNC ilgstošas sociālās aprūpes centra “Vecpiebalga” 30 iemītnieku grupa ar pavadošām personām – šoreiz viņi apmeklēs Rīgas Zooloģisko dārzu. Līdzi paņemtas ir vairāki desmiti sažāvētās kārklu slotas Ziemeļbriežu cienastam.


28.06.2019

Piedalīsimies populārajā sarunu festivālā LAMPA Cēsis. Ambulatorā centra “Veldre” vadītājs, prof. Māris Taube piedalīsies psihiskai veselībai veltītā sarunā “Cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem tuvinieki un izdegšana. Kas tas ir un ko ar to darīt?”. Šīs tēmas apspriešanu varēs noklausīties SPULDZES zonā Iesaistes teltī, sākot no plkst. 14:00.


20.06.2019

Vasaras saulgriežu pozitīvi terapeitiskā noskaņā tiek rīkots ievadseminārs “Medicīniskā rehabilitācija RPNC stacionāra darbībā”. Tas notiks no 12:00 līdz 14:00 Tvaika ielā 2, Uzņemšanas kompleksa zālē. Saruna būs par iecerēm ieviest pilnvērtīgu medicīnisko rehabilitāciju stacionārā un iestrādēm un pieredzi, ko uzkrājuši ambulatorie centri “Veldre” un “Pārdaugava”, kuros sekmīgi darbojas multiprofesionālas komandas. Medicīniskās rehabilitācijas attīstīšana stacionārā ir Veselības ministrijas akcentēts jauns kvalitatīvas psihiatriskās ārstniecības attīstības virziens.


07.06.2019

Uzņemšanas kompleksa zālē plkst. 11:30 septiņi Rīgas Stradiņa universitātes studenti – RPNC pēdējā gada rezidenti kolēģiem prezentēs pētnieciskos darbus, kuri izstrādāti, galvenokārt izmantojot Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra klīnisko bāzi.

“Pirmo reizi šī nebūs tradicionālā darbu aizstāvēšana”, telefonsarunā uzsvēra RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītājs , prof. Elmārs Rancāns. “Visi darbi jau prezentēti starptautiskās un citās nozīmīgās konferencēs un ir saņēmuši augstākos novērtējumus.”


18.05.2019

“Muzeju nakts RPNC” Tvaika ielā 2. No plkst. 18:00 – 22:00. Vēstures un kultūras telpas jaunās ekspozīcijas ”Aleksandra Augstumi – laiks pirms Atmodas” atklāšana. Koncerts “Populāra mūzika abpus “dzelzs aizkaram””.


15.04.2019

Uzsāk RPNC galvenās ēkas un stacionāra Tvaika ielā 2 siltināšanas darbus. To pamatfinansējums no ERAF programmas “Izaugsme un nodarbinātība”.