Pēc diviem Covid-19 pandēmijas ierobežojumu gadiem Latvijā atkal sagaidījām populārās Muzeju nakts atgriešanos klātienē 14. maijā. Tajā piedalījās arī mūsu vēstures un kultūras telpa (muzejs) – gan ne plaši atvērtām durvīm, bet gan organizētām apmeklētāju grupām, lai respektētu trauslo pēckovida situāciju mūsu ārstniecības iestādē.


Muzeju naktīs piedalāms kopš 2016. gada un ik gadu apmeklētājiem esam piedāvājuši ko jaunu. Arī šim gada sagatavots jauns, intriģējošs muzeja pastāvīgās ekspozīcijas papildinājums, oriģinālas idejas atspoguļojums ekspozīcijā par slimnieku ēdināšanas tradīcijām cauri laikam “Aleksandra Augstumos” jeb ”Ēdiens un dzēriens – tā ir dzīve. Slimnīcas virtuve.”, kurā iespējams ielūkoties mūsu padomjlaikā celtajā, nesen nojauktajā lielajā virtuvē, apskatīt vizuālu informāciju par ēšanas traucējumiem, kas saitīti ar psihisko veselību, par badu un badošanos, kas šeit bijis gan posts, gan iecienīta terapija padomju laikos, kā arī uzzināt par psihes veselības superproduktiem, noskaidrot sava svara atbilstību veselīgai normai, novērtēt sevi “greizo spoguļu” attēlos u.c.

Arī šogad Muzeju naktī mums bija daudz apmeklētāju, turpat 500. Lai arī bijām aicinājuši iepriekš pieteikties apmeklējumam, interesenti nāca arī, neiekļauti sarakstā. Telefons bija karsts, jo atnākt gribētāji zvanīja nepārtraukti, tā, ka nebija pat iespējams pacelt klausuli un visiem pateikt, ka saraksts ir pilns. Organizēto grupu pieredzes mums vēl nav bijis, tāpēc turpmāk pārdomāsim, kā apmeklētāju plūsmu organizēt sekmīgāk. Tomēr lielākajai daļai arī no nepieteiktajiem apmeklētājiem devām iespēju muzeju apskatīt.

“Muzeju nakts 2022” ir pagājusi, bet pastāvīgā ekspozīcija (muzejs) mūsu vēstures un kultūras telpā kļuvusi daudz bagātāka. Tā netiek izjaukta, bet gan būs apskatāma arī turpmāk, sazinoties ar sabiedrisko attiecību vadītāju: silva.bendrate@rpnc.lv. Prespektējot lielo interesi, mūsu vēstures un kultūras telpā plānojam vismaz reizi mēnesī rīkot atvērto durvju dienu mūsu, par ko informēsim atsevišķi.