Pēc veikalu un noliktavu ķēdes DEPO iniciatīvas 2. novembrī RPNC 7,6 hektāru teritorijā Tvaika ielā 2 dēstījām sīpolpuķes ar vislabākajām domām par dārzu, kuram ir koši jāuzzied nākamajā pavasarī, iepriecinot jākliedē aizspriedumu ēnas sabiedrībā par psihiatriskās ārstniecības vidi, un tas ir arī atbalsts šajā grūtajā un nomācošajā kovidpandēmijas laikā.


Covid-19 vīrusinfekcija ir skārusi ne tikai mūsu pacientus, bet arī darbiniekus. Katrs no sirds sniegts atbalsts un uzmundrinājums ir vērtīgs.

“Darām kopā!” ir DEPO kolektīva darbības motivācijas virziens, kas iedvesmo aizvien jauniem, labiem darbiem. Darot kopā un atbalstot citam citu, šo nomācošo laiku iespējams padarīt vieglāku. DEPO mārketinga direktors, talcinieku grupas vadītājs Rimants Jugans,  akcentējot šo ieguldījumu mūsu ārstniecības iestādes kolektīva psiholoģisko sajūtu un mūsu pacientu mentālās veselības uzlabošanā, izteica cerību, ka tad, kad uzziedēs šie daudzkrāsaino tulpju, sniegpulksteņu, dekoratīvo sīpolu, krokusu un citu sīpolpuķu ziedi, mēs jau būsim atgriezušies normālā ikdienas ritmā.

Sīpolpuķu stādīšanas talkā piedalījās 50 DEPO darbinieki, bet savu darbu tajā ieguldīja arī mūsu ārstniecības iestādes saimnieciskā sektora darbinieki galvenās dārznieces Ināras Otomeres vadībā un mūsu dārza reģenerācijas un attīstības plāna izstrādātāji – ainavu arhitektu darbnīcas ALPS ainavu arhitektes Ilzes Rukšānes vadībā.

Mūsu senais Otrais Ķeizardārzs tādu apzaļumošanas talkas burzmu, iespējams, nebija piedzīvojis kopš tā laika, kad pirms turpat 300 gadiem Pēteris I bija norīkojis tā veidošanai un koku stādīšanai krievu armijas karavīrus.

Mums ir lielas ieceres plašā dārza teritorijas attīstībā, bet par turpat 200 000 sīpolpuķu stādu iedēstīšanu tajā neuzdrošinājāmies pat sapņot. Mūsu ārtelpa ir veldzējoša ikdienas darba ritmā, tā nomierina un iedvesmo, ir patvērums un mierinājums mūsu pacientiem un mazina aizspriedumus sabiedrībā, jo ir atvērta ikvienam skatienam. Mēs pateicamies DEPO kolektīvam par sirsnīgo iniciatīvu un nenovērtējamo dāvinājumu!