27.02.2020. Līdz pagājušajam – 2019. gadam ārstniecība psihiatriskās palīdzības stacionārā balstījās galvenokārt uz zāļu jeb medikamentozo ārstniecību. Veselības ministrijai, vairāk uzmanības pievēršot psihiskajai veselībai, tika sperts milzīgs solis pacientu sekmīgākai ārstēšanai, atbalstot multiprofesionālas komandas darba principu ieviešanu stacionāra darbībā. Tas nozīmē, ka arī stacionāra ārstniecības procesā tiek plašāk iekļautas medicīniskā rehabilitācijas terapijas.
Līdz šim multiprofesionālas komandas iesaistījās pacientu veselības aprūpē RPNC ambulatorajos centros “Veldre” un “Pārdaugava”. Trīs nedēļu garās rindas uz ārstēšanos šajos centros liecina, ka šāda pieeja ir iecienīta un sekmīga, jo piedāvā plašākas atveseļošanās iespējas. Tagad arī Tvaika ielas 2 stacionārā pacienta ārstējošais ārsts, uzklausot arī pacienta paša vēlmes, nozīmē viņam nepieciešamās rehabilitācijas nodarbības. Piemēram, mākslas terapija rosina izteikt savas domas, sajūtas un vajadzības, tās uzzīmējot; mūzikas terapijas laikā tās atklājas, izmatojot mūzikas instrumentu un savu balsi; deju un kustību terapijā uzlabojas pacienta emocionālais stāvoklis, fiziskā un garīgā labsajūta, bet fizioterapijas laikā novērtē pacienta funkcionālo stāvokli un palīdz to uzlabot.
RPNC, īstenojot plašu medicīniskās rehabilitācijas piedāvājumu, ir papildinājis speciālistu skaitu ar ergoterapeitu, fizioterapeitiem, uztura speciālistu, klīniskajiem psihologiem, vizuālās mākslas un drāmas terapeitiem. Tuvākajā laikā darbu stacionārā Tvaika ielā 2 uzsāks arī dejas un kustību speciālists.