2.02.2018. RPNC Māsu padomes uzdevums būs sekmēt un uzlabot māsu darbu. RPNC māsu kolektīvs ir gandrīz trešā daļa no kapitālsabiedrības vairāk nekā 900 darbiniekiem. Viņas veic galveno ikdienas medicīniskās aprūpes darbu. Padomes sastāvā ir psihiatrijas un narkoloģijas dienestu 9 māsas.
Māsu padomē darbosies māsas, kuras ir gatavas aktīvam darbam. Tā nodrošinās ciešāku kapitālsabiedrības turpat 20 struktūrvienībās strādājošo māsu sadarbību.

“Darba būs daudz. Ir jāpilnveido amatapraksti un māsu aprūpes dokumentācija, māsu darba pamatu pamats – Higiēniski pretepidemioloģiskā režīma plāns, kurš ietver vides tīrības nosacījumus – sākot no roku mazgāšanas, darbinieku apģērba, personāla veselības prasībām, vakcinācijas pret lipīgām slimībām, veļas apriti, dezinfekcijas pasākumiem un beidzot ar atkritumu apsaimniekošanu un to pareizu utilizāciju. Viena cilvēka spēkiem, kā liecina psihoneiroloģiskās slimnīcas “Ainaži” gadījums, to nav iespējams paveikt”, atzīst Māsu padomes vadītāja, RPNC Psihiatriskās palīdzības dienesta galvenā māsa Sandra Igenberga. “Mēs darbu organizēsim savādāk nekā līdz šim. Ar iestādes vadības atbalstu māsu darba ikdienā soli pa solim tiks ieviestas jaunākās tehnoloģijas. Sāksim ar samitrināto mopu sistēmu, kas ne tikai nodrošinās augstākas higiēnas prasības, bet arī atvieglos un optimizēs ārstniecības vides uzkopšanas darbu. Daudzas Latvijas slimnīcas šo sistēmu jau sekmīgi ieviesušas, un tā devusi arī uzkopšanas materiālu ekonomiju un finanšu līdzekļu ietaupījumu ilgtermiņā. Plānojam arī attīstīt un stiprināt māsu profesionālo tālākizglītību. Mācības par neatliekamo medicīnisko palīdzību pacienta vitālo funkciju atjaunošanu 80 māsām sāksies jau šomēnes. Martā pirmās palīdzības mācības notiks sanitāriem.”

Sandra Igenberga RPNC sāka strādāt 1991. gadā, kad, kā viņa atceras, grīdas vēl bonierēja ar vasku. Iesākumā pildīja dežūrmāsas pienākumus, tad kļuva par procedūru māsu, vēlāk – nodaļas vecāko māsu, bet pēdējos 7 mēnešus ir iestādes galvenās māsas amatā. Atzīst, ka tagad gan pietrūkst pastāvīga kontakta ar pacientiem. Ar pacientiem vienmēr labprāt aprunājusies, tāpēc pacienti uzticējušies, jo šī varbūt ir vienīgā vieta, kur viņus uzklausa. Vēl tagad uz ielas viņu atpazīstot un sveicinot. Darbs psihiatrijā Sandrai Igenbergai patīk joprojām, jo tas ir interesants, plašs, un ir, par ko domāt, lai to iekustinātu vairāk – tā, kā lielai slimnīcai nepieciešams. Bet jāsāk ir ar sevi. Sandras Igenbergas “talismans” ir mākslinieka Rudzīša akvarelis. Tas no kabineta uz kabinetu pārvietots un līdzi ņemts jau 27 gadus, lai ir, kur pa laikam acis atveldzēt.

Silva Bendrāte

RPNC sabiedrisko attiecību vadītāja