Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) senā dārza ainava Tvaika ielā 2 kļūst aizvien skaistāka. Šodien to papildināja 12 lieli koki: priedes, lapegles, kļava, bērzi, ozoli un liepas. Tie Vācijas kokstādu audzētavā “Bruns” auguši 10 līdz 20 gadus un ir kokaudzētavas dāvinājums mūsu ārstniecības iestādei. Lai lielie koki tiktu nogādāti līdz mums un iedēstīti dārzā, savu darbu un laiku mums ziedojusi viena no lielākajām Latvijas apzaļumošanas kompānijām “Hercs Dārzi”.


Sadarbība ar Vācijas ģimenes uzņēmumu kokstādu audzēšanā ar turpat 100 gadus senām tradīcijām un kompāniju “Hercs Dārzi ”aizsākās pirms gada. Pagājušogad atvestie 10 koki ir labi iesakņojušies un arī šā gada stādiem ir lieliska kvalitāte.

Pēteris Juzefovičs, “Hercs Dārzi” vadītājs: “Darbs Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra dārzā mūsu cilvēkiem ir patīkama pārmaiņa pēc apjomīgo stādījumu veidošanas Skanstē, kur mūsu kompānijai jāiedēsta vairāki tūkstoši kokstādu, no kuriem ļoti lieli koki vien ir ap 400. Lai šo 12 koku stādījums ir mūsu kompānijas dāvana ārstniecības iestādei Valsts svētkos!”

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra 7,6 ha plašajā teritorijā Tvaika ielā 2 reģenerācijas plāna ietvaros tiek veidots vides terapijas – Ziemassvētku, dārzs, kurā plānots izbūvēt pastaigu takas, āra trenažieru laukumu, lapeni un atpūtas stūrīšus ārstniecības iestādes pacientu un apmeklētāju labsajūtai. RPNC senā Otrā ķeizardārza mūsdienīgās reģenerācijas koncepcijas un detalizācijas plāna autore ir ainavu arhitekte Ilze Rukšāne, ainavu darbnīcas ALPS vadītāja.

Indexfoto attēlā: centrā pa labi – Ilze Rukšāne, pa kreisi – Pēteris Juzefovičs un stādītāju komanda