24.07.2018.Trīs dienu iepazīšanās vizītē RPNC uzturējās topošā garīgās veselības aprūpes māsa no Lielbritānijas, Londonas Griničas universitātes studente Inga Kūla. Mācību iestādē viņa apgūst māszinības specialitāti. Studiju biedri bieži vaicājuši, kā garīgās aprūpes māsu darbs organizēts Latvijā, bet viņai šo zināšanu trūcis, tāpēc nolēmusi tās papildināt.
Inga Kūla ir kurzemniece, talsiniece, nāk no daudzbērnu ģimenes. Jau bērnībā paticis “ņurcīties” gar cilvēkiem, pieskatīt bērnus, bet skolas laikā 15 – 16 gadu vecumā iesaistījusies brīvprātīgo darbā sociālo apmācību struktūras ietvaros un praktizējusies slimo mājaprūpē. Viņa uzskata, ka prot runāt ar ikvienu cilvēku, jo spēj nenosodīt.
Pabeigusi skolu, bet darbu nav varējusi atrast. Nolēmusi kopā ar draugiem paceļot, apskatīt pasauli, izbaudīt piedzīvojumus, pastrādāt ārzemēs, bet pirmajā pieturvietā – Anglijā arī “iestrēgusi”. Strādājusi Velsā aprūpes mājā un citos sociālās aprūpes darbos, tad arī izlēmusi, ka mācīsies un profesionāli apgūs garīgās veselības māsas specialitāti Londonā. Atzīst, ka pat precoties nav bijusi tik pārliecināta, ka dara pareizi, cik par savu profesijas izvēli – ka ir īstajā vietā. Ingai šobrīd ir 27 gadi.

Par izvēlēto profesiju viņa stāsta ar aizrautību un lielu motivāciju: “Mana Universitāte ļoti novērtē māszinības vēsturi. Tajā ir iekārtots angļu medmāsas, rakstnieces un sabiedriskas darbinieces Florences Naitingeilas – medmāsu profesionālās izglītības iedibinātājas, muzejs. Arī tādā veidā tiek kopta un veidota medmāsu pašapziņa un darba vērtības apzināšanās. Anglijas sabiedrībā medmāsas ļoti ciena. To darbs ir līdzvērtīgs ārsta darbam, jo māsu rokās daudz ielikts – terapijas, ciešāka un pastāvīga komunikācijas ar pacientu un, aizstāvot tā tiesības, ir jāspēj stingri stāvēt par savu viedokli gan pret ārstu, gan pacienta tuviniekiem. Tā ir pastāvīga profesionāļu struktūra. Anglijā tiek īpaši attīstīta ambulatorā palīdzība, kurā strādā māsu komandas, garīgās veselības aprūpe stacionārā nav prioritāra.”
Inga Kūla atzīst, ka aizvadītās dienas RPNC bijušas ļoti vērtīgas iegūtās informācijas un patīkamas attieksmes ziņā, ka iestādes māsām ir zināšanas, intuīcija un sirds īstajā vietā. Citviet esot un raugoties no malas, viņai radusies sajūta, ka Latvija ir liela pozitīva grūdiena priekšā, jo viņa nezinot citu tautu, kura tik ļoti grib pasaulē mācīties. Arī pašai ir doma kādreiz atgriezties.