Garīgās veselības aprūpe Rīgā kļūs mūsdienīgāka, pozitīvāka un tuvāka dzīvesvietai

Attīstot ārpusstacionāra psihiatrisko aprūpi, 2012. gada 6. decembrī Āgenskalnā, Ļermontova ielā 1 svinīgi atvēra Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra jaunuzbūvēto un renovēto ambulatoro struktūru – centru „Pārdaugava” ar dienas stacionāru. Atklāšanā piedalījās Veselības ministre Ingrīda Circene un šajā svinīgajā reizē par izcilu ieguldījumu un sasniegumiem Latvijas psihiatrijas attīstībā godināja psihiatrijas profesoru Mintautu Cauni.[/message_box]
RPNC jaunais ambulatorais garīgās aprūpes centrs „Pārdaugava” ir izaudzis no nodaļas, kura veselības aprūpes pakalpojumus divus gadus sniedza Daugavas kreisā krasta iedzīvotājiem. Tagad Pārdaugavas iedzīvotājiem pieejams būs arī dienas stacionārs, kas ļaus piedāvāt plašāku garīgās aprūpes pakalpojumu klāstu, atslogos slimnīcas stacionārās gultas un nodrošinās veseļošanos 35 – 40 pacientiem.

„Mūsu jaunajā ambulatorajā centrā ir nodrošināts 21. gadsimtam atbilstošs komforts, ārstniecības vide un pakalpojumu apjoms, kas pacientiem garantēs labāku rezultātu. “Ar jaunā gada 1. janvāri centrā „Pārdaugava” uzsāksim psihiatrisko ārstniecību ar jaunu un mūsdienīgu multidisciplinārās komandas metodi. Komandu veidos ārsts – psihiatrs, medmāsa, ergo un fizioterapeiti, klīniskais psihologs un sociālais darbinieks,” stāsta Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra vadītājs Jānis Buģins. „Agrāk pacientam pretim bija tikai ārsts un medmāsa. Tagad vairāki mūsu speciālisti kopā rūpēsies par pacienta atveseļošanos, izvēloties katram atbilstošākās terapijas metodes, kā arī cieši sadarbosimies ar ģimenes ārstiem,” ir pārliecināts ambulatorā centra „Pārdaugava” jaunais vadītājs Elmārs Tērauds.
Ambulatorā centra „Pārdaugava” atklāšana. RPNC vadītājs J.Buģins: „”Pārdaugavu” uzbūvējām par ERAF līdzekļiem”.

Ambulatorā centra „Pārdaugava” atklāšana. RPNC vadītājs J.Buģins: „”Pārdaugavu” uzbūvējām par ERAF līdzekļiem”.Lai vēl vairāk paplašinātu ārstniecības metožu izvēli, ar laiku ambulatorajam centram „Pārdaugava” tiks iegādāts Baltijas valstīs viens no pirmajiem transkraniālās magnētiskās stimulācijas aparātiem, kas īpaši efektīvs ir arvien vairāk izplatīto depresiju un neirotisko traucējumu ārstēšanā.
Jaunajā centrā notiks mācības medicīnas studentiem, strādās rezidenti un tas būs pievilcīga darba vide vairāk nekā 40 mediķu un darbinieku kolektīvam.

Ambulatoro garīgās aprūpes centru „Pārdaugava” veido ēku komplekss – renovētā Hartmaņa muižas dzīvojamā ēka, kura pēc arhitekta Rūdolfa Heinriha fon Cirkvica projekta būvēta 1889. gadā un Lejnieku projektēšanas biroja četrstāvu jaunā koka celtne, kas labi iekļaujas Āgenskalna vēsturiskajā apbūvē. Ēku renovācija un jaunbūve izmaksāja turpat 1,5 miljonus latu, to līdzfinansējis Eiropas Reģionālās attīstības fonds, ieguldot šajā projektā 1,22 miljoni latu.