14.03.2019. Šodien pasniedza Latvijas Ārstu biedrības tradicionālo “Gada balvu medicīnā”, kas notiek jau devīto gadu. Balvu “Mūža ieguldījums medicīnā” saņēma RPNC psihiatrijas profesors Mintauts Caune. Balvu pasniegšanas ceremonijas ietvaros tika pasniegtas arī Veselības ministrijas Ekselences balvas mūsu ambulatorajiem centriem “Veldre” un “Pārdaugava”.

“Gada balvu medicīnā 2018” pasniedza 15 nominācijās, no kurām astoņās apbalvojamos izvirzīja Latvijas iedzīvotāji. Pavisam tika izvirzītas 2746 dažādu medicīnas speciālistu kandidatūras, nobalsojot 12 400 reizes.
Svinīgajā ceremonijā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” bija pulcējušies balvu saņēmēji un pasniedzēji, kolēģi mediķi un viesi. Pasniegtā balva “Dzīvības asni” simbolizē attīstību un stabilitāti. Šajā gadā modernās tehnoloģijas ceremoniju padarīja īpaši krāšņu. Uzrunās tika vairākkārt uzsvērti un atkārtoti vārdi: lepojos, lepojamies!

Profesors Mintauts Caune, saņemot balvu par mūža ieguldījumu medicīnā, bija lakonisks vārdos, pasakot – paldies! Viņš ar psihiatriju ir saistīts lielāko mūža daļu, un, lai viņam ir veselība sagaidīt ievērojamu mūža jubileju, kas nav vairs tālu. Viņš aktīvi strādājis gan kā ārsts, gan kā pasniedzējs Medicīnas institūta Psihiatrijas katedrā, un atzīst, ka viņam paticis pasniedzēja darbs, jo strādājot ar studentiem, pats kļuvis gudrāks. Šobrīd profesors Mintauts Caune ir valdes priekšsēdētāja padomnieks ārstniecības jautājumos un konsultē kolēģus sarežģītās psihiatriskās ārstniecības situācijās.

Savukārt Veselības ministrijas Ekselences balvu RPNC ambulatorajiem centriem “Veldre” un “Pārdaugava” pasniedza veselības ministre Ilze Viņķele. Savā uzrunā viņa akcentēja psihiatriskās palīdzības nozīmi un atzīmēja, ka “Veldre” un “Pārdaugava” ir divi brīnišķīgi ambulatorie centri, kuri jau gadiem sniedz palīdzību mūsdienīgi un sirsnīgi. Viņa arī cerot, ka šī balva palīdzēs daudzināt psihisko veselību, lai pēc laika mēs par cilvēka psihisko veselību varētu runāt tikpat atklāti, kā par onkoloģiju un citām slimībām.

Gada balvas medicīnā 2018” svinīgo ceremoniju vadīja dažādu paaudžu mediķi – profesors Viesturs Boka un ārsti Anda Apine, Juris Jansons un Kārlis Rācenis. Vakaru muzikāli kuplināja solisti Annija Putniņa, Zane Gudrā, Marija Bērziņa, Daumants Kalniņš, Artis Robežnieks un mūziķi Raimonds un Oskars Petrauski, Oskars Krašauskis-Krauze, Mareks Radzēvičs, Ernests Mediņš, Mārtiņš Miļevskis un Pēteris Liepiņš.