Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs ir to četru Latvijas ārstniecības iestāžu vidū, kuras Nacionālā veselības dienesta un inovāciju vadības uzņēmuma “Helve” uzsāktajā Latvijas veselības aprūpes inovāciju laboratorijā – “Open Health Labs” kopā ar Eiropas labākajiem medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmumiem radīs inovatīvus risinājumus ārstniecības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem, lai tie kļūtu pacientiem ērtāki un pieejamāki.


Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centram tiks izstrādāts psihiatrisko un narkoloģisko pacientu aprūpes līmeņa diagnostikas rīks, kā arī digitāla platforma pacientu identifikācijai attālinātām konsultācijām un attālināto vizīšu uzskaitei.

Latvijas veselības aprūpes inovāciju laboratorija “Open Health Labs” ir aicinājusi motivētu #MedTech jaunuzņēmumu komandas no visas Eiropas pieteikties šī pilotprojekta īstenošanai un piedāvā:

  • pārbaudīt potenciālu nākotnes sadarbībām pilotprojektos;
  • atbalstu no zināmiem Eiropas līmeņa nozares ekspertiem un mentoriem;
  • finansiālu atbalstu pilotprojektu attīstībai.

Pieteikšanās atvērta līdz 29. augustam veselības aprūpes inovāciju laboratorijas “Open Health Labs” tīmekļvietnē https://www.openhealthlabs.com/ Pieteikumus izvērtēs pieredzējuši atvērto inovāciju un medicīnas tehnoloģiju eksperti, kas ārstniecības iestādei aktuālo digitālo rīku izstrādāšanai piesaistīs motivētākās komandas ar visatbilstošākajiem risinājumiem.

Veselības aprūpes digitālo risinājumu programma turpināsies 16 nedēļas. Izveidotā inovāciju laboratorija “Open Health Labs” kalpos kā pamats sadarbības veidošanai ārstniecības iestādēm ar jaunuzņēmumiem un inovāciju ekspertu vadītais process kopstrādes rezultātā ļaus radīt individuāli pielāgotus risinājumus. Inovācijas veselības nozarē ir vērtīgas visai sabiedrībai. Tās īstenos ar mērķi mūsu ārstniecības iestādēs ieviest jaunākos tehnoloģiju risinājumus un nodrošināt pacientiem labāko pasaules līmeņa pieredzi un praksi.