[vc_row][vc_column][vc_column_text]

“Ēnu spēles 2” sezonas pirmo sēriju filmē “Pārdaugavā”

[column col=”1/2″]

[message_box color=”yellow”]Jūnija saulainā dienā  RPNC ambulatorā centra „Pārdaugava” atjaunotajā vēsturiskajajā mājā, kurā tagad ir iekārtots dienas centrs, strādāja režisores Intas Gorodeckas vadītā aktieru un filmētāju grupa. Tai dienā tapa nepieciešamie sižeti latviešu detektīvseriāla „Ēnu spēles” jaunās sezonas pirmajai sērija, kuras darbība daļēji noris psihiatrijas klīnikā – noziedzīgās intrigas tiek vērptas ap psihiski slimu cilvēku.[/message_box]

Filmas notikumi un varoņi ir izdomāti, tomēr, lai psihiatrijas jomas pārzinātājiem nenāktu smiekli, bet skatītājam netiktu demonstrētas pagājušā gadsimta ārstniecības metodes, seriāla veidotāji uzklausīja RPNC speciālistu precizējumus scenārijā. Būtiskākie no tiem bija saistīti ar likuma normu, ka pacientu ilgāk par 2 stundām piesaistītu gultai netur, un, ka trakokrekls vairs sen netiek lietots – tā vietā pacients tiek piefiksēts ar speciālām medicīniskām jostām un cimdiņiem, lai sevi nesavainotu.

[/column] [column col=”1/2″ last=”true”]

Gatavošanās filmēšanai. Foto: K.Arājs

Seriāla „Ēnu spēles 2” producente Baiba Saleniece pastāstīja, ka filmas otrajā sezonā būs iespējams noskatīties 11 sērijas, kurās galvenajās lomās būs jau pazīstamie aktieri Ainārs Ančevskis, Mārtiņš Egliens un Gints Grāvelis. Detektīvseriālu rādīs TV3 pulksten 21:00. Pirmā sērija būs skatāma 9. septembrī.

[/column]

„Ēnu spēles 2” filmēšanas mirkļi. Foto: K.Arājs

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]