Šodien darbu valsts kapitālsabiedrības “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs” (RPNC) valdē uzsāk divi jauni valdes locekļi, kuri izraudzīti Veselības ministrijas izsludinātā konkursa kārtībā. Valdes priekšsēdētājas amatu pildīs ārste Sandra Pūce – viņa pārstāvēs veselības aprūpes jomu, savukārt valdes locekle Agnese Vaļuliene rūpēsies par pārmaiņu vadības jomu. Trešais valdes loceklis – Ģirts Ansons kapitālsabiedrības valdē jau gadu strādā. Turpmāk RPNC valde strādās pilnā sastāvā.


Šorīt jaunajiem valdes locekļiem bija pirmā tikšanās ar ārstniecības iestādes kolektīvu. Sandrai Pūcei kura pēdējos 10 gadus strādājusi psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ģintermuiža” par virsārsti, tā bija atgriešanās “mājās”, jo viņa šeit darba gaitas sākusi 1993. gadā, tad īsu darba posmu strādājusi citviet, bet atkal atgriezusies RPNC par jaunatvērtā ambulatorā centra “Veldre” vadītāju – un šajā amatā nostrādāti 7 gadi. Uzrunājot kolektīvu, viņa atzīmēja, ka ir komandas cilvēks, un pateica paldies saviem skolotājiem, kuri šeit palīdzējuši izaugt. Par savu mērķi, pieņemot tik liela kolektīva vadības izaicinājumu, bijusi vēlēšanās reiz no sirds lepoties par psihiatrijas jomu. “Es vēlos psihiatriju padarīt cilvēcīgāk uztveramu, saprotamu un pieejamu, tādu, ar kuru nebaida, un no kuras nebaidās. Ir nepieciešamas psihiatrijā apvienot visu Latvijas psihiatru spēkus tās attīstībai, un Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centram jākļūst par šīs attīstības flagmani.”

Valdes locekle Agnese Vaļuliene iepriekš dažādos amatos strādājusi Veselības ministrijas struktūrvienībās, trīs pēdējos gadus – bijusi valsts sekretāres vietniece resursu un pārmaiņu vadības jautājumos, pārdzīvojusi 9 ministrus un 5 valsts sekretārus. Savā uzrunā kolektīvam viņa šodien atzina, ka vienmēr milzīgu cieņu ir jutusi pret cilvēkiem, kuri strādā praktiskajā medicīnā, bet pret psihiatrijā strādājošajiem – pat bijību. Dažus no viņiem esot darba gaitās iepazinusi, un viņu entuziasms un aizrautība bijusi motivācija pašai strādāt šeit. “Es zinu, kā ir, kad atnāk jauns vadītājs ar savām idejām, aizmirstot, ka kolektīvam arī ir savas iestrādes, pieredze un idejas”, atzīmēja Agnese Vaļuliene, “tāpēc aicinu neklausīties runās un stāstos, kas atnāk pa priekšu, bet ļaut mums iepazīties un veidot sadarbību.”

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs ir lielākā psihoneiroloģiskā ārstniecības iestāde Latvijā, te strādā vairāk nekā 1000 darbinieku.