29.05.2019. Šodien LU modernajā Zinātņu mājā bija organizēta pirmā ES fondu projektu īstenotāju konkursa “RegioStars Latvija 2019” labāko projektu apbalvošanas ceremonija. Projektus nominēja 5 kategorijās. Viskuplāk pārstāvētajā kategorijā “Veselības aprūpes pakalpojumu modernizēšana” 2. vietu un balvu ieguva ambulatorā centra “Pārdaugava” modernizētais infrastruktūras projekts.

Ambulatorais centrs “Pārdaugava” ar dienas stacionāru tika atzīts kā Latvijā modernākais psihiskās veselības ambulatorais centrs, kas nodrošina mūsdienīgu ārstēšanās procesu, izmantojot multiprofesionālu komandas metodi, kurā bez ārsta – psihiatra un medicīnas māsas iesaistīti vēl citi speciālisti: ergo, fizio, makslas, mūzikas un dejas terapeiti, klīniskais psihologs un sociālais darbinieks. Šajā ambulatorajā centrā ir izveidota patīkama un droša ārstēšanās vide, būtiski mazinot sabiedrības aizspriedumus un veicinot galveno ārstnieciskās darbības virzienu – atgūt sabiedrībai veselu un darbspējīgu cilvēku.

Konkursa ‘’RegioStars Latvija 2019” 2. vietas ieguvēja Atzinības rakstu un ozolkokā darināto balvu saņēma RPNC valdes priekšsēdētāja Iveta Ķiece. Neformālajās sarunās viņa atzina, ka RPNC labprāt jau nākamgad saņemtu balvu par trešā ambulatorā centra projektu, kura būvniecības ideja ir sen izlolota, tā nepieciešamība ir pierādījusies pārējo divu RPNC ambulatoro centru pārslogotības dēļ un mūsdienīgais tēls un iekārtojuma vīzija ir skaidra – tas būs nozīmīgs ieguldījums mūsdienīgas psihiskās ārstniecības pieejamībā.

Konkursu “RegioStars Latvija 2019” organizēja Finanšu ministrija, aicinot tam pieteikt inovatīvus un iedvesmojošus ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu īstenotus Kohēzijas politikas projektus, ar kuriem projektu īstenotāji lepojas un ir gatavi dalīties pieredzē. Konkursa mērķis ir popularizēt labās prakses piemērus ES fondu finansējuma ieguldīšanā valsts attīstībā. Finanšu ministrija ir paredzējusi ES fondu projektu izcilāko īstenotāju pagodināšanu konkursa “RegionStars Latvija” ietvaros veidot kā nozīmīgu tradīciju.