Vakar valdība ir nolēmusi COVID-19 ārkārtējo situāciju valstī pagarināt vēl līdz 9. jūnijam. Atsevišķi ierobežojumi tiks mīkstināti no 12. maija, bet atslābināt modrību nedrīkstēs. SKDS veiktajā aptaujā par to, kā iedzīvotāji vērtē noteiktos ierobežojumus, 70% aptaujāto atzinuši, ka tie ir apgrūtinoši, bet vajadzīgi, taču daudzus nomācot tas, ka ievērojami samazinājusies medicīnisko pakalpojumu pieejamība, jo klātienes iespējas tikties ar speciālistiem bijušas ierobežota, bet plānotie ārstniecības pakalpojumi – atcelti. Šī situācija turpmāk tiek mīkstināta.

Arī RPNC ir uzsākts pacientus pierakstīt iepriekš plānoto un atcelto ārstniecības pakalpojumu saņemšanai. No trešdienas, 13. maija, darbu atsāks mūsu ambulatoro centru “Veldre” un “Pārdaugava” dienas stacionāri. Visu ārkārtējas situācijas laiku bija pieejama ambulatori konsultatīvā palīdzība, sazinoties ar reģistratūru un iepriekš pierakstoties pie ārsta. Sekmīgi iegājušās konsultācijas pa tālruni jau zināmiem pacientiem, bet arī akūtas nepieciešamības gadījumā, ierodoties uz vietas, nevienam pacientam nav atteikta palīdzība.  Tomēr daļa pacientu ir atzinuši, ka COVID-19 ierobežojumi radījuši bailes,  un viņi nav  laicīgi meklējuši palīdzību aiz bailēm no saslimšanas riska, baidījušies izmantot sabiedrisko transportu, lai atbrauktu pie ārsta.

Valentīna Berga, veselības aprūpes kvalitātes un kontroles vadītāja, un RPNC Operatīvās vadības grupas (OVG) vadītāja: “COVID-19 laiks maina līdzšinējo dzīvi, sadzīvi. Nevaram būt pilnībā zinoši par to, kā šis laiks būs izmainījis pacientu plūsmu un vajadzības. Mēs nesteidzamies ar lēmumiem par ārstniecību un katru situāciju izvērtējam”.

Sarmīte Skaida, Narkoloģiskās palīdzības dienesta stacionāra virsārste, OVG locekle, atbildīgā par pacientu un darbinieku testēšanu: “Pēc svētkiem atkal bija lielāks pacientu pieplūdums Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā – brauca viena neatliekamās palīdzības mašīna pēc otras. Bet kopumā ikdienai ir ierastais ritms. Katrs zina, kas darāms. Tagad galvenais turpināt mierīgi strādāt, saglabājot modrību, nezaudējot uzmanību, lai arī darba ir vairāk. Piemēram, ja martā ņēmām analīzes 11 cilvēkiem, jo bija ļoti konkrēti, ierobežojoši nosacījumi analīžu ņemšanai, tad aprīlī esam ņēmuši analīzes 187 cilvēkiem – gan pacientiem, gan darbiniekiem, jo testēšanas prasības tika ievērojami paplašinātas, bet maija pirmajā nedēļa vien – līdz šodienai jau ir testētas 130 personas.”

RPNC notiek arī citi plānotie un nepieciešamie darbi ārstniecības procesa nodrošināšanai, ārstniecības vides un ārtelpas labiekārtošanai.