Tāpat kā lielākajai daļai Latvijas saimniecības nozaru, arī RPNC stingro ierobežojumu mēneši “iesita” robu finanšu rādītājos, jo nozīmīgi samazinājās pacientu plūsma. Šobrīd jūtamies brīvāk un ir sajūta – lai arī lēni, tomēr ikdiena sāk pamazām sakārtoties agrākajā ritmā.

Pirmā “normālā” darba mēneša tendences ir labas. Cenšamies tās savienot ar darbinieku atvaļinājumiem. “Vasaras atvaļinājums katram svarīgs un administrācija nāk pretim, lai katrs varētu izmantot vismaz divas vasaras atvaļinājuma nedēļas. It īpaši šajā vasarā, jo kolektīvs ir noguris no COVID-19 ierobežojumu laika. Bet ir arī jāapzinās, ka atvaļinājumu laikā kādam citam kļūst vairāk darba, tāpēc bez koleģialitātes un iecietības darbu vasarā nebūtu iespējams organizēt”, atzīmē RPNC valdes vadītāja Iveta Ķiece

Astrīda Stirna, Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja: “Nemierīga ikdiena šobrīd ir Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļā (ANPREN). Pēc milzīgā iekritiena aprīlī ķīmiski toksikoloģisko izmeklējumu apjoms ir dubultojies, lai gan nav vēl sasniedzis agrāko līmeni.

Elmārs Tērauds, ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs: “Pacienti ir atgriezušies ar uzviju. Reizēm gandrīz netiekam galā. Nāk arī pirmreizējie pacienti. Dienas stacionārs ir pilns – vasarās tā nav bijis. Nepietiek rehabilitācijas speciālistu, lai visas pacientu vēlmes šobrīd apmierinātu, jo ir atvaļinājumu laiks. Uz stacionāra nodaļu gaidīšanas rinda ir 2-3 nedēļas. Daudzi risina problēmas, kas sakrājušās pa šo laiku. Ir, kas nav bijuši pie ārsta ilgstoši un tagad parādās. Cilvēki aktīvi meklē palīdzību.”

Māris Taube, ambulatorā centra “Veldre” vadītājs: “Darba daudz, cilvēki ir “nocietušies”. Pirmdien beidzu pacientu pieņemšanu pulksten deviņos vakarā. Redzams, ka veselības stāvoklis pacientiem ir pasliktinājies – noraizējušies par vīrusu, par saviem maksājumiem, par nākotni. Piesakās tādi, kas pie mums pēdējoreiz bija pirms 3 gadiem. Var teikt tā – mums ambulatorajā centrā tagad normāls darba ritms ar lielāku pieprasījuma intensitāti. Paši turamies, ir entuziasms, esam piešāvušies ar plānošanu, lai pacienti būtu apmierināti. Terapiju piedāvājums ir liels – drāmas, dejas, mūzikas un mākslas terapijas ir iecienītas. Dienas stacionāram rinda uz 7-10 dienām, bet stacionāra nodaļai – pat pusotrs mēnesis.”

Medicīniskās rehabilitācijas terapiju popularitāte un iesakņošanās stacionāra ārstniecības procesā redzama arī lielajā stacionārā Tvaika ielā 2. Ingrīda Pavasare, Diagnostikas un sociālās rehabilitācijas daļas vadītājas vietniece medicīniskās un sociālās rehabilitācijas jautājumos, informē, ka “bez darba nesēž neviens mūsu terapeits. Ergoterapeiti ir atgriezušies no piespiedu atvaļinājuma daudz mājīgākās telpās – ir nomainīti logi un tagad viņiem “gaišāks skats uz dzīvi”, jo telpā ir daudz vairāk gaismas. Savukārt vizuāli plastikās mākslas terapeite Diāna Serga plāno izveidot nelielu pacientu darbu izstādi, lai pacientiem, redzot sava darba rezultātus, būtu lielāka motivācija iesaistītie šajā terapijā. Visu laiku pacienti ir arī pie mūsu fizioterapeitiem, ļoti iecienījuši dejas terapiju un mūsu klīniskos psihologus, kuri šobrīd uz maiņām atvaļinājumos.”

Uzmanīgi sekojam līdzi COVID-19 izplatības tendencēm Latvijā. Joprojām testējam ikvienu pacientu, kurš ierodas RPNC Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā, īstenojam arī citus piesardzības pasākumus. Mūsu stacionāra nodaļās joprojām tiek ievērota stingra karantīna.

RPNC_eka