Šodien visā Latvijā notika Ēnu diena un arī mēs nestāvējām malā, bet piedalījāmies tajā.

Pie mums šodien Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā viesojās 9 ēnas, kuras ēnoja Valdes priekšsēdētāju Sandru Pūci,  Izglītības un pētniecības daļas vadītāju, psihiatri Lieni Sīli, stacionāra virsārsti, psihiatri Beāti Šternbergu,  galvenās medicīnas māsas vietnieci Kristīni Šaceri, aptiekas vadītāju Ritu Bobrovu un komunikācijas speciālisti Ilzi Krūkli.

Pie mums viesojās Darija Ivanova no Rīgas 89. vidusskolas, Tīna Bandere no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Sabīne Marta Hāgena no Rīgas 93. vidusskolas, Rostislavs Mateckis no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Agata Morkāne no Rīgas Franču liceja, Anna Zeltiņa no Madonas Valsts ģimnāzijas, Luīze Rozentāle no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas un Artjoms Kalmašņikovs no Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja.

Jaunieši bija ļoti motivēti un ieinteresēti un aktīvi uzdeva jautājumus, uz kuriem visiem arī sniedzām atbildes. Dienas laikā viņiem bija iespēja piedalīties arī ārstiem narkologiem un psihiatriem domātajā Klīniskajā konferencē un uzzināt daudz jauna par to, kā, piemēram, tiek ņemtas analīzes uz populārākajām narkotiskajām vielām un cik ilgu laiku pēc šo vielu lietošanas tās vēl saglabājas organismā. Bez sava “ēnojamā” darba specifikas iepazīšanas, jaunieši apmeklēja arī RPNC vēstures un kultūras telpu, kur ieguva informāciju par psihiatrijas pirmsākumiem un attīstību.

Foto skatieties te: Ēnu diena 2023 | Flickr