28. marta vakarā Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) vēstures un kultūras telpā tika prezentēta literārā mēnešraksta “Avīzes Nosaukums” marta jeb 13. jubilejas numurs.

Žurnāla izdevējs Valters Dakša, iepazīstinot ar pasākuma apmeklētāju kuplo pulciņu, pastāstīja, ka pasākumā sapulcējušies jaunie rakstnieki, dzejnieki, mākslinieki, kinorežisori un citas radošas personības. Žurnālu sākuši veidot pagājušā gada februārī kā protestu pret Krievijas agresiju Ukrainā, kā savu cīņas veidu, vairojot pozitīvo un stiprinot arī paši savu publicitāti.

Marta numura tēma – Vitamīnu antoloģija, kur nosaukums būtu jāliek pēdiņās, jo numurā autori stāstījuši, aprakstījuši, apdzejojuši, zīmējuši un citiem mākslinieciskiem veidiem izpauduši savas pārdomas un sajūtas uz trauslās robežas starp realitāti un ar dažādām stimulējošām vielām paplašināto apziņu, dalījušies pieredzē un uzmundrinājumā par turēšanos “virs ūdens”, cīņu ar saviem iekšējiem dēmoniem, atkarību un nepadošanos. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs, mūsu vēstures un kultūras telpas pastāvīgā ekspozīcija ar fiksētiem pagātnes piemēriem un iespēju uzzināt narkoloģiskās jomas aktualitātes šodien un situāciju no mūsu skatu punkta, analizējot ikdienas darba procesu, žurnāla veidotāju ieskatā bija piemērota un atbilstoša vide jaunā mēnešraksta atvēršanas pasākumam.

Sarunā par šodienas aktualitātēm  iesaistījās RPNC jaunā narkoloģe Marta Laizāne, atbildot arī uz tiešiem un provokatīviem jautājumiem, un tika uzklausīta ar vislielāko interesi pilnīgā klusumā. Klātesošie atzina, ka teiktais ir noderīgs, un bija arī interese par iespējām saņemt palīdzību, lai ārstētos. Pasākuma izskaņa turpinājās jau ārpusē ar fragmentu lasījumiem no literārā mēnešraksta “Avīzes Nosaukums” marta numura.