Mēs lepojamies ne tikai ar lieliskiem un profesionāliem darbiniekiem, bet arī ar vidi, kurā strādājam! Un ne velti – esam kļuvuši par “Latvijas ainavu arhitektūras balvas 2022” laureātu nominācijā “Procesi”.

Starptautiskā žūrija novērtēja ainavas nozīmi psihiskās veselības uzlabošanā un mūsu dārza koncepcijas un detalizācijas plāna autores Ilzes Ruksanes, ALPS ainavu darbnīca un mūsu Silvas Bendrates paveikto mūsu Ziemassvētku dārza izveidē un attīstībā. Paldies mūsu lieliskajiem partneriem un atbalstītājiem – Bruns Pflanzen un Kristīnei Andersonei, Hercs Dārzi un Pēterim Juzefovičam, DEPO Mājai Dārzam Remontam SIA “DEPO DIY”, Sarkandaugavas attīstības biedrībai un biedrībai “Domu zīme”. Tieši pateicoties jums saņēmām apbrīnas un cieņas apliecinājumus mūsu nesavtīgajam un mērķtiecīgajam darbam, veidojot mūsdienīgu ārstniecības iestādes vidi.

Gļeba Panteļejeva veidoto balvu pasniedza žūrijas priekšsēdis Starptautiskās ainavu arhitektu federācijas prezidents Bruno Marques, bet saņēma mūsu valdes priekšsēdētāja Sandra Pūce. Balvā simboliski bronzā kalta virsotne – ainavas nozīmība un veidojuma stāvs ietērpts adītā apvalkā, simbolizējot zemes siltumu, ko dāsni saņemam.

2023.gadā aprit 10 gadi, kopš rāmi sarunājoties, domājot, meklējot, izzinot, izprotot, rūpējoties, radot un darot, notiek pārmaiņas RPNC telpā. Pirmās dārza un telpas skices, idejas, vērtību noteikšana un pārdomas par to, kā mazināt psihiatrijas stigmatizāciju mūsu galvās – tai skaitā nojaukt žogu, izstāde “Sarkandaugava. Dārzs”, talkas, darbnīcas, muzeja izveide, Muzeju naktis, “HomoNovus”, Otrā ķeizardārza laika dīķa izpēte, sakopšana, pļavu meliorācija… Kamēr mentālā veselība nav prioritārās nozares sarakstā un valstiskā līmenī, līdz galam neapzināmies tās nozīmi sabiedrībā un ekonomikas veidošanā, tikmēr privāti atbalstītāji palīdz tapt dziedinošam terapijas dārzam ikvienam – pacientiem, darbiniekiem, sabiedrībai.