Šodien Sarkandaugavā, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā, dominēja ziedi un mūzika. Apkaimes iedzīvotāji, centra darbinieki un pacienti tikās koncertā, kas veltīts vienam no skaistākajiem brīžiem – tulpju ziedēšanai. Drūmajā kovida laikā sastādītie 200 000 sīpolu ik pavasari uzzied krāšņos ziedos. Tāpēc tapusi jauna tradīcija – Tulpju svētku brīvdabas koncerts. 

Tulpes šeit zied jau otro gadu. Tieši dienas vidū koncertā uzstājās Rīgas 45. vidusskolas skolēnu ansambļi un jauktais koris, pulcējot gana daudz interesentu.

Irēna Oigus, kura slimnīcai veltījusi 50 darba gadu, priecājās par tulpēm. “Uzziedējušas un ļoti skaistas,” viņa pauda. Tikmēr Irēnas meita veltīja mammai atzinīgus vārdus: “Visu mūžu viņa šeit ir strādājusi. Mamma malacis!”

Sastaptais tulpju svētku apmeklētājs Jānis norādīja, ka Latvijai šādas ziedu pļavas pilsētvidē īsti tipiskas nav, savukārt Māra pauda apbrīnu, ka zaļajā pļavā košās tulpes izceļas īpaši skaisti.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes priekšsēdētāja Sandra Pūce pastāstīja, ka tulpes slimnīcai 2021. gadā uzdāvinājis veikals “Depo”. Viņa aicināja visus nākt un priecāties par daiļo ainavu.

Tikmēr jaunie mūziķi atzina, ka brīvdabas koncertam ir pavisam cits skanējums.

Foto no pasākuma: Tulpju svētku koncerts RPNC dārzā | Flickr