22.11.2019.Rietumigaunijas slimnīca ir daudzprofila medicīnas iestāde, un tā atrodas Viru. Slimnīcas psihiatriskās palīdzības nodaļa šogad atzīmē 25 gadskārtu, un tās darbinieki izlēmuši jubilejas aktivitātēs ietvert Rīgas psihiatrijas  un narkoloģijas centra apmeklējumu. Viesi ar lielu interesi iepazinās ar RPNC stacionāra psihiatrijas un narkoloģijas nodaļām un pacientu uzņemšanu, kā arī bija aizrautīgi RPNC vēstures un kultūras telpas apmeklētāji.

Viru slimnīcas psihiatrijas nodaļā ir 30 stacionāra gultas un tajā strādā 4 psihiatri. Nodaļas vadītājs Eduards Veidenbergs sarunā atzīmēja, ka 25 gados izdevies izveidot sekmīgi darboties spējīgu psihiatriskās palīdzības dienestu, bet ir svarīgi iepazīt arī tuvāku un tālāku kaimiņu pieredzi. Nodaļas personāls jau ir pabijis Somijā, Turku slimnīcā un Latvijā apmeklējis Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu.

Igaunijā ļoti mērķtiecīgi turpina strādāt ar pacientu pēc tā izrakstīšanās no slimnīcas. Šim nolūkam ir izveidoti dažādi atbalsta instrumenti, atbalsta centri, tāpēc pacients pēc izrakstīšanās no slimnīcas tā vienkārši no ārstu redzesloka nepazūd. Šādai pieejai ir redzami rezultāti – ārpusaprūpē jau ir panākts, ka psihiatriskās palīdzības nodāļā nokļūst aizvien mazāk hronisku pacientu. Piebremzējusies esot arī ārstu aizplūšana darbā uz Somiju, Zviedriju un Norvēģiju, – tie sākuši atgriezties mājās. Vaicāts par elektrokonvulsīvās metodes izmantošanu ārstniecībā, kuru sāk atjaunot psihiatrisko pacientu ārstēšanā arī Latvijā, ārsts Veidenbergs atbildēja, ka Igaunijā tā psihiatriskajā ārstniecībā ir bieži izmantota metode, un ka viņš nezina nevienu gadījumu, kad tai būtu slikts rezultāts.