Ir ziemas saulgrieži. Lai arī šis ir dubulti tumšs laiks vīrussinfekcijas COVID-19 apdraudējuma dēļ, Ziemassvētki ir tepat, un kopā ar tiem – nenovēršama un neietekmējama gaismas atgriešanās gadalaika ritējumā.

Spēcinot Ziemassvētku sajūtas un cerību, ka vīrusinfekcijas apdraudējums atslābs un tās nomācošā, draudīgā ēna sāks bālēt, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs saposies svētkiem. Ar pacientu līdzdalību zaļojošas egles ir izrotātas stacionāra nodaļās, kur pacientiem un mediķiem nāksies pavadīt svētku laiku un sagaidīt Jauno gadu, kā arī logos izvietotas starojošas ledzvaigznes, svečturi un eņģeļi. Ir vairāk nekā jebkad izrotāta un izgaismota plašā teritorija Tvaika ielā 2, izveidojot gaismas aleju iebraucamā daļā, krāsainos gaismas akcentos mirgojošas egles un pa kādai, rotaļīgām gaismiņām “izcakotai”, jumtmalai.

Ir kļuvis vairāk gaismas prieka katram, kurš rīta tumsā ierodas darbā un vakara tumsā dodas mājās, ikvienam, kurš šajā laikā ienāk mūsu ārstniecības iestādes teritorijā.

(Foto: Andrejs Gorbenko)