Diagnostika un sociālā rehabilitācija

Diagnostikas programma ietver visus nepieciešamos izmeklējumus pacienta vispārējā veselības stāvokļa izzināšanai stacionārā. Psiholoģiskajā diagnostikā tiek izpētīts pacienta personības stāvoklis un prognozējamās iespējas. Psihiatrs nozīmē un koriģē ārstēšanu, seko tās rezultātiem, nepieciešamības gadījumā rekomendē pacientam tālāko ārstniecības gaitu arī turpmāk, izrakstoties no slimnīcas. Akūtos stāvokļos diagnosticēšanai ir pieejami laboratoriskie izmeklējumi, sirds izmeklēšana elektrokardiogrāfijā, smadzeņu bioelektriskās aktivitātes izpēte un noteikšana elektroencefalogrāfijā, radioloģiskie izmeklējumi rentgenā, jebkurš speciālists: ginekologs, stomatologs, neirologs u.c., kuri nepieciešamības gadījumā tiek piesaistīti no citām klīnikām, kā arī kompjūtertomogrāfs un magnētiskā rezonanse, nosūtot pacientu šādam izmeklējumam uz citām klīnikām. Daļa funkcionālo diagnostisko izmeklējumu ir maksas pakalpojums.

Slimnīcas apstākļos, kad novērsta slimības akūtā fāze, pacientiem ir iespējams izmantot ergoterapijas nodarbības, kas ietver ikdienas, pašaprūpes un brīvā laika aktivitātes, lai veicinātu patstāvību ikdienā. Ir pieejamas arī mākslas un mūzikas nodarbības atbilstoši pacienta spējām un interesēm, kā arī ārstnieciskā fizkultūra.

Psihiatriskās palīdzības dienesta pastiprinājums, ārstējoties slimnīcā, ir sociālie darbinieki, kuri pacientam palīdz nokārtot nepieciešamās sadzīves lietas, sociālos jautājumus – pensijas, pabalsta saņemšanu, nepieciešamos dokumentus.