15.11.2019.Apbalvojumus par ieguldīto darbu un nopelniem Latvijas Republikas veselības aprūpes attīstībā saņēma 31 Latvijas medicīnas darbinieks. Viņu vidū – RPNC Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja, dr. Astrīda Stirna, psihiatrijas 17. nodaļas vadītāja, dr. Ingrīda Cera un medicīnas māsa Marija Ivaņenko.

Dziedot par labajām sirdīm un aicinot nekad neatdot savas saknes un saglabāt līdzsvaru dzīvē cauri priecīgiem un skumjiem brīžiem, mūziķis Goran Gora sirsnīgi ievadīja svinīgo Ministru kabineta un Veselības ministrijas apbalvojumu pasniegšanas ceremoniju Veselības ministrijā. Ievadot svinīgo pasākumu, veselības ministre Ilze Viņķele uzsvēra, ka laikā, kad svinam savu valsti, šī pateicība par profesionālu mūža ieguldījumu cilvēku un valsts labā sniedz skaidru vēstījumu, ka veidojam labāku Latviju.

Augstāko no piešķirtajiem apbalvojumiem – Ministru kabineta Atzinības rakstu, saņēma RPNC narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja, dr. Astrīda Stirna. Tas tika pasniegts par nozīmīgu ieguldījumu veselības aprūpes organizēšanā un vadībā un aktīvu sabiedrisko darbu. A.Stirna vairāk nekā 20 gadus strādājusi vadošos amatos, kopš 2009. gada ir Veselības ministrija galvenā speciāliste narkoloģijā, darbojas dažādās starptautiska, valsts un pašvaldības līmeņa komisijās un darba grupās, kopš 2002. gada ir Latvijas Narkologu asociācijas valdes priekšsēdētāja, darbojas arī vairākās citās mediķu organizācijās, ir vadījusi būtiskus nozares attīstības, reorganizācijas un pārmaiņu procesus un projektus, ir vairāku narkoloģijas jautājumiem veltītu grāmatu līdzautore, publikāciju un mācību materiālu autore.

Veselības ministrijas Atzinības rakstu par ilggadēju un godprātīgu darbu medicīnā un ieguldījumu jauno mediķu izglītošanā saņēma RPNC akūtās psihiatriskās nodaļas vadītāja, tiesu psihiatrijas eksperte, dr. Ingrīda Cera. Viņa ir augsti kvalificēta, pieredzējusi speciāliste, laba vadītāja, spējīga motivēt kolektīvu kopējo mērķu sasniegšanai.

Veselības ministrijas Pateicības rakstu par ilggadēju un godprātīgu darbu, pildot medicīnas māsas pienākumus, saņēma Marija Ivaņenko, kuru apbalvošanai arī kā savu darbinieci bija izvirzījusi P.Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca.