18.03.2020. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā ir noteikta stingrāka kārtība un konkretizēti pasākumi, piemērojot ārstniecības iestādes darbību ārkārtējai situācijai valstī. RPNC visas struktūrvienības strādā saskaņā ar Higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plānu un Katastrofu medicīnas plānu.

Stacionāra nodaļas ir slēgtas apmeklētājiem, ir ierobežota apmeklētāju pieeja RPNC publiskajām telpām. Iestādes administrācijas darbinieki strādā savos darba kabinetos vai attālināti. Uzņemšanas nodaļas pacientiem sagatavota informatīvā paziņojuma veidlapa, kurā norādāmas ziņas par šā brīža veselības stāvokli, pašsajūtu, kā arī informācija, vai pacients apmeklējis COVID-19 skartās valstis, vai bijis saskarē ar koronavīrusa slimiem cilvēkiem.

Ievērībai! Psihiatriskās palīdzības dienesta ambulatori konsultatīvā nodaļa pārtraukusi pacientu mājas vizītes. Ambulatorās konsultācijas uz laiku pārtraukuši klīniskie psihologi un uztura speciālists, izbeigta ārstu konsilija organizēšana pēc pacienta vēlēšanās. No 23.03. – 14.04. atceltas pirmstermiņa veselības pārbaužu komisijas. Kārtība apmeklētāju rindās tiek stingrāk organizēta Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu ekspertīzes nodaļā (ANPREN), kā arī ilgtermiņa farmakoterapijas metadona programmas pacientiem Aptiekas ielā 1.

Savukārt, ja ambulatorajiem pacientiem šajos apstākļos sarežģīti ierasties pie ārsta, ir iespējams sazināties ar RPNC reģistratūru un vienoties par nepieciešamajiem pakalpojumiem.  Tālruņi (no 8:00-16:00): Psihiatrijas ambulatori konsultatīvajai nodaļai – 67080147 un Narkoloģijas ambulatori konsultatīvajai nodaļai – 67080193, Tvaika ielā 2; ambulatorajam centram “Veldre” – 67819748; ambulatorajam centram “Pārdaugava” – 67715108

Psihiatra un narkologa atzinumus iespējams saņemt vienu reizi nedēļā – trešdienās no plkst. 9:00-16:00, iepriekš pierakstoties pa tālruni 67080155.